Hodnocení účastníků

Akce: Kurz zážitkové pedagogiky a kurz Poučený - srpen 2023

Školení zážitkem pro mě je vždy vítaná výzva. Mám to ráda. Školení utíká, nenudím se. Odnáším si, že bych se nebála zavolat na 155 a vést organizaci při první pomoci. Za to moc děkuji lektorům.

Pavla

Kurz doporučuji všem, kteří potřebují získat jistotu při poskytování první pomoci. Nejúčinnější byly simulace situací, které jsme museli řešit a na kterých jsme se nejvíc naučili.

Monika

Jděte do toho.

Jirka

Úžasný kurz, nejužitečnější, který jsem kdy absolvovala.

Magda

Profesionálně organizovaný kurz vhodný pro každého. Rozhodně se nebudete nudit a získáte zkušenosti k nezaplacení.

Jenny

Akce: Kurz POUČENÝ - Kaňka

Intenzivní nalejvárna, autentické zážitky, náročný a nabitý program, pocit kompetentnosti a schopnosti.

Anna

Kurz byl velmi přínosný, nikde jinde nemá člověk možnost vyzkoušet své schopnosti a možnosti v takto reálných situacích.

Olga

Přijela jsem s obavou, ale odjíždím s prožitkem! Promyšlené propojení informací s realitou nasimulovaných akcí. Děkuji.

Šárka

Měl by prožít každý člověk.

Dušan

Přes počáteční obavy zajímavá zkušenost. Spousta nových informací a dovedností. Spolupráce, zážitky – převážně pozitivní :-). Stálo to za to.

Danča

Kurz, na kterém se rozhodně neusíná! Lektoři velmi profesionální, ale zároveň lidští. A metodika prostě nemá chybu. Díky.

Michal

Tenhle kurz byl neskutečně intenzivní zážitek, na jednu stranu velký diskomfort, na druhou stranu bylo všechno pevně v rukou lektorů. I když se mnohým z nás nechtělo, nakonec jsme všichni uznali, že byl kurz obrovsky přínosný.

Anna

Akce: Kurz pro EG.D. a.s. - červen 2023

Běžte do toho, pořád se něco děje!

Lukáš

Bylo to poučné, srozumitelné a obohacující.

Raďas

Výborný kurz, který každému doporučuji k oživení a získání nových znalostí a dovedností.

Jirka

Nebyla to ztráta času, ale vlastně docela zajímavá aktivita, která se může hodit.

Jarda

Člověk se po kurzu dívá na první pomoc jinak. Ví lépe co dělat.

Luboš

Klidně bych absolvoval kurz ještě jednou

Lukáš

Akce: POUČENÝ - květen 2023

První pomoc prožitkem bych doporučila každému. Před kurzem jsem nevěděla nic, možná bych spíš ublížila. Teď o sobě můžu tvrdit, že bych věděla, jak se v takové situaci zachovat a jak pomoci.

Tereza

Kurz zcela předčil má očekávání. Opravdu splnil to, co deklaroval, zážitky, poučení, rozšíření obzorů, osahání „té praxe“. V neposlední řadě naprosto skvělá organizace a milé prostředí a lidi.

Dana

Kurz první pomoci prožitkem vřele doporučuji všem, kteří o sobě a svých zachranitelských schopnostech pochybují, je to velmi poučná forma vzdělávání se zkušenými záchranáři a lékaři. Dávám palec nahoru :-).

Alena

Jděte do toho!

Kateřina

Velice precizně organizačně, metodicky a obsahově postavený kurz. Stojí za to a je třeba se pečlivě připravit e-learningem, ale všechno do sebe dokonale zapadá a kurz zcela plní svůj cíl.

Nad rámec je tu super pivovar.

Honza

Akce: Kurz pro EG.D. a.s. - duben 2023

Za mě správná myšlenka jak lidi skutečně donutit se něco naučit a to zážitkem. Kurz bych doporučil všem, i těm, co jsou zaměstnavatelem donuceni, jelikož nikdy nevím, co budu v reálných případech potřebovat. Sám přemýšlím o rozšíření kurzu i bez finanční podpory od zaměstnavatele. Jako třešnička na dortu je kurz veden vtipně, srozumitelně a autenticky lidmi, kteří jsou z oboru a pracují například jako záchranáři, lékaři nebo operátoři na dispečinku záchranky.

Honza

Zpočátku jsem byl velmi skeptický o zafungování nahraných scének. Po první jsem názor změnil. Je to skvělý způsob nácviku reálných situací. Děkuji.

Pavel

V první řadě vás mnoho věcí zaskočí. Ale určitě se nebojte zapojit. I kdyby bylo něco špatně, bude to následně vysvětleno a od toho to tady je.

Jarda

Akce: Kurz ZDRAVOTNÍK 2023

Kurz první pomoci se mi velice líbil. Už samotný e-learning byl pro mě velkým přínosem – vše tam bylo hezky přehledné a srozumitelné. Naučené informace jsme později zužitkovali v prezenční části , která díky nabitému programu utekla velmi rychle. Moc se mi líbil přístup lektorů a hlavně zpětná vazba, kterou nám v průběhu kurzu poskytovali.

Lucka

Kurz první pomoci prožitkem vřele doporučuji. E-learning na začátku se může zdát mnohým zdlouhavý, ale zbytek kurzu takový není. Určitě mi pomohl v rychlém rozhodování pod tlakem, když se všude kolem mě objevují „mrtvoly“ :-). Nebojte se a jděte do toho!

Kačka

Úžasná zkušenost, kterou by mělo mít co nejvíc lidí. Díky.

Martina

Tolik „mrtvol“ jsem ještě neviděla! Zážitková forma kurzu a vtipní, milí lektoři z této akce dělají velkou zábavu. Spoustu jsem se toho naučila.

Áďa

Akce: POUČENÝ - Listopad 2022

Nebojte se, užijete si to.

Anita

Tohle by měl absolvovat každý člověk, každá učitelka :-).

Petra

Skvělá zkušenost, vyzkoušela jsem si vše, a spoustu jsem se toho dozvěděla. Odjíždím s vyšším sebevědomím a otevřenějšíma o­čima.

Lucka

Kompetentnost a autentický přístup lektorů byl vynikající.

Dana

Velmi přínosný kurz jak pro pedagogy, tak pro každého jednotlivce. Výborní lektoři, skvěle zorganizované simulované situace. Člověk si sáhne na dno a dozví se o sobě, jak by zareagoval v krizové situaci. Rozhodně doporučuji absolvovat každému.

Lucie

Akce: PPP - ČEZ - Energetické produkty (září 2022)

Vše perfektní

Mirek

Nejlepší školení, kurz, stáž v mém profesním životě, a že jsem jich v životě zažil nespočet.

Petr

S průběhem kurzu jsem byl maximálně spokojen.

Miloš

Je to příjemný zážitek si v praktické části vyzkoušet první pomoc včetně asistence dispečera/dis­pečerky záchranné služby. V praktické části je spousta různých cvičení, která jsou velmi reálná.

anonym

Bylo to velmi naučné, díky reálným akcím jsem se toho hodně přiučil

anonym

Akce: Firemní kurz - EG.D. a.s. - červen 2022

Naprosto perfektní, přínosný kurz. Všem doporučuji.

David

Boží! To musíš zažít na vlastní kůži.

Kamil

Velmi užitečná forma poznání problematiky první pomoci, skvělá organizace a možnost si vše vyzkoušen naživo.

Pavel

Přes počáteční nedůvěru se mi tento kurz líbil. Dobrá organizace; srozumitelnost; přístup lektorů; výborné pivo z místního pivovaru.

Fanda

Kurz hodnotím na výbornou! Doporučil bych tento kurz široké veřejnosti pro jeho poučnost a využitelnost nabytých zkušeností v běžném životě.

Radek

Původně z důvodu termínu a času školení jsem byl rozladěný. Nicméně školení mi určitě rozšířilo obzory, jak správně poskytovat první pomoc efektivně a kvalitně

Tomáš

Nečekal jsem to, ale první pomoc prožitkem mi dala víc než pravidelná školení za 25 let.

Martin

Akce: PPP - Poučený - DD Radenín (květen 2022)

Kurz předčil má očekávání.

Pavel

Kurz předčil moje očekávání. I přes velkou náročnost programu byl pro mě velkým přínosem, jak v osobním, tak v profesním životě. Děkuji.

Natálie

Byl to velmi přínosný kurz, zpočátku jsem byla vystrašená a měla jsem obavy z kurzu a zda se mám přihlásit. Ale bylo to skvělé rozhodnutí to tu podstoupit. Jen samá chvála pro všechny!

anonym

Kurz byl velmi inspirativní. Naučila jsem se, jak mám reagovat c různých situacích. Doufám v to, že budu tyto znalosti a dovednosti schopná (případně) využít v reálném životě.

anonym

Akce: Firemní kurz - EG.D, a.s. - květen 2022

Kurz byl přínosný pro situace, které můžou člověka potkat v reálném životě. Silná autentičnost není pro slabší povahy.

Petr

Kurz byl velice přínosný. Jel jsem sem s rozpačitými pocity, které se během kurzu změnily na pocity velké úlevy a radosti, že bych byl schopen někomu zachránit život.

Marek

Bylo zajímavé prožít různé situace.

Tomáš

Kurz byl přínosný, určitě je to zkušenost do života. Budu doufat, že to nebudu nikdy muset použít.

Jirka

Všem doporučuji, je to užitečné.

anonym

Nejlepší kurz první pomoci, jaký jsem kdy absolvoval

anonym

Tento kurz je perfektním přínosem do běžného života. Odnáším si spoustu nových znalostí a poznatků: Rozhodně všem doporučuji.

anonym

Akce: PPP - POUČENÝ duben 2022

Kurz předčil má očekávání, bylo to skvělé, kontakt a možnost ptát se lidí přímo z praxe. Příprava v e-learningu pro mě naprosto vyhovující, úspora času, možnost rozvrhnout si učení dle sebe. Úžasné herecké výkony, skvělé propojení nastudovaných informací a praxe, zautomatizování a naučení se pohotovým reakcím. TOP KURZ A MOC DĚKUJI!

Šárka

Kurz splnil má očekávání. Víc znalostí a dovedností znamená méně obav ze selhání.

Mirek

Velmi prakticky zaměřený kurz, reálné simulace, reflexe ve vlídném klimatu. Náročný program pro svěží učitele. Díky!

Jana

Děkuji všem, kteří se podíleli na kurzu, výborná organizace, návaznost. Speciální poděkování členům záchranné služby… díky za Vaši práci.

Milena

Kurz byl skvělý, prvotní strach z prožitkového dne se během akce úplně rozplynul. Vnímám ho jako obrovský přínos nejen v profesním životě.

Bára

Prožitkový kurz se mi velmi líbil – vyhovovalo mi to, že jsme dostali i teoretický základ, ale hlavně jsme si mohli věci, situace zkusit na vlastní kůži.

Jitka

Kurz byl plný překvapivých situací, mohli jsme si zkusit naše reakce v konkrétních situacích. Myslím, že v reálných situacích budu schopna první pomoci. Kurz mě bavil, byl velmi intenzivní, lektoři super. Odpovídali na všechny otázky, vyjasňovali nejasnosti. :-) Děkuji.

Jana

Akce: Zdravotník 2022

Autentický zážitek, který žádná teoretická výuka nemůže nahradit. Zarylo se pod kůži. Děkuji!

Nikola

Úžasný zážitek! Zlepšil jsem se kromě PP i v řešení krizových situací pod stresem, lepší komunikaci ve vyhrocených situacích. Kurz doporučím každému, koho potkám.

Vojta

Neumím si představit akci, která by měla lepší organizaci, takhle parádně fungovala, měla tolik odborných lektorů – zároveň sympatických, schopných komunikace, vytvoření tak příjemného zázemí… (zkouším si to představit – fakt jo – ale nejde to :-)…)

Maruška

Moc se mi celý kurz líbil. Je to úžasně zpracované, nečekané scénky, které vás donutí řešit všechny situace, které vám život může připravit.

Denča

Pokud nechcete v krizové situaci ztuhnout, přijeďte na zážitkový zdravotnický kurz. Skvělá organizace, praktické cvičení. Naučíte se tolik, abyste v případě nouze dokázali pomoci sobě i ostatním.

Davide

Velmi „výživný“ prožitkový kurz, kde si opravdu leccos prožijete a MOC „odnesete“!

Pavlína

Akce: PPP POUČENÝ - sborovna ZŠ a MŠ Tučapy

Je to mazec. Nejvíc mě posunuje vědomí, že „nějak“ pomohu.

Michaela

Zajímaví, určitě mě to posunulo dál, snad se nebudu tolik bát. Velmi přínosné mi přpadá cvičné volání na tísňovou linku.

Petra

Organizace výborná. Každý by si měl základní zásady první pomoci osvojit, zde si vyzkouší naživo.

Magda

Hezké, únavné, pro starší vyčerpávající.

Marie

Celý kurz je skvěle propracován, střídají se aktivity, výborné jsou názorné autentické situace, které jsou třeba řešit. Fixují se správné návyky, které jsou potřebné pro poskytnutí první pomoci. Celý tým lektorů je velmi pohodový, přátelský a odborně zdatný. Příjemným zpestřením je návštěva pivovaru Transformátor. :-).

Jana

Akce: PPP - firmy MA-DONA 21

Určitě všem doporučuji alespoň jednou za život účast na tomto kurzu. Zdravotníci jsou skvělí, kamarádští, umí vše dobře vysvětlit. Ve finále to byl náročný kus víkendu, ale odjíždím se skvělým pocitem a už teď vím, že se sem budu chtít příště vrátit :-).

Klára

Úžasná zkušenost, neuvěřitelné zážitky, skvělý kolektiv záchranářů. Vyskytnout se při nehodě a reagovat… Prostě bomba. Ráda pojedu zas.

Vlasta

Nedá se o popsat, je třeba to zažít.

Honza

Skvělé, pokud se bude opět konat, pojedu znovu. Moc užitečný kurz.

anonym

Kurz byl velice náročný, jak fyzicky, tak psychicky, ale rozhodně to stálo za to.

anonym

Akce: PPP - POUČENÝ - září 2021

Kurz byl velmi intenzivní, co se týče emocí, prožitků. Byl nadupaný různorodými zdravotnickými etudami, výborný byl následující rozbor situací. Skvělá, uvolněná atmosféra. Milí, empatičtí lektoři.

Lenka Janoušková

Učit se poskytovat první pomoc prožíváním simulovaných situací v bezpečném prostředí mi připadá geniální a hlavně přínosné a fungující. Děkuji za všechny a všem, kteří nám to umožňují!:-)

Dana Milerová

Pohoda, výborní lektoři, parádní organizace kurzu. Všechno rychle hodnoceno, rozebrané situace… chválím a budu doporučovat dalším. Díky.

Jana Valešová

Doporučuji. Hezká atmosféra a perfektní výuka.

Nataša Tjutčevová

Milí a šikovní lektoři. Možnost vyzkoušet si dané situace naživo. Přátelský kolektiv. Super.

Eliška Vágnerová

Bylo to výborné, akční, vřele doporučuji.

Daniela Čechová

Akce: PPP - POUČENÝ - září 2020

Vynikající kurz, který by si měl každý projít. Nikdy nevíme, kdy se nám to hodí. Skvělé i pro děti, v nějaké kratší verzi.

Petra Basíková

Kdo se bojí, nesmí do lesa… Ač se bojíte, tak věřte, že vás zde připraví strach zahodit, získat sebejistotu a věřit si v tom, jak zachránit někomu potřebnému život. Kudy budu chodit, tudy budu doporučovat a chválit. Fakt dík. Už můžu klidně spát. :-)

Míša Plevačová

Bylo to skvělé, plné zážitků, emocí a stresu. Bylo to velmi unavující, přesto doporučuji. Naučila jsem se samé nové věci, skvělé bylo zkusit si všechno na vlastní kůži. Hodně mě to posunulo dál a doma poučím svojí rodinu a nainstaluji dětem aplikaci záchranka.

Tereza Brožková

Na vlastní kůži. Stres, radost a učení.

Adam Jelšík

Smršť emocí a adrenalinu. Zatím nejlepší „školení“ co mě potkalo.

Helena Krejčí

Kurz POUČENÝ byl pro mne skvělým zážitkem a i přes smíšené pocity ze svého výkonu, bych do toho šla znovu a určitě doporučila dál… Báječná parta profesionálů!!!

Markéta Zpěváková

Z kurzu POUČENÝ jsem měla strach, i když jsem profesí zdravotník. Strach opravdu nebyl na místě. Zázemí super, strava super. Ale hlavně… celkový přístup, organizace, profesionalita a empatie všech lektorů. Moc za vše všem děkuji. S radostí kurz svému okolí doporučím.

Iveta Hejnová

Akce: PPP - Firmy - Efaflex 2 - 2020

Kurs o optimální délce a s vysokou intenzitou naprosto splnil moje očekávání, s kterými jsem do něj vstupoval.

Jiří Mejta

Tento kurz hodnotím kladně, protože splnil všechna moje očekávání. Samozřejmě musím pochválit všechny lektory. Díky.

Aleš Strachalla

Skvělý zážitek. Doporučuji všem. Nikdo nikdy neví, kdy se do podobné situace dostane a může se mu podobný kurz hodit.

Honza Iterský

Vůbec jsem se nenudil, výborné spojení teorie s praxí.

Roman Bártík

Za svou kariéru jsem se snad nesetkal s tak pozitivním a nadšeným hodnocením přínosu a průběhu kurzu od všech účastníků. Vřele doporučuji všem firmám a jejich pracovníkům, hlavně těm, co nesou odpovědnost za ostatní lidi.

Milan Šmíd – vedoucí personálního oddělení

Akce: PPP - Firmy - Efaflex 1 - 2020

Kurz je velmi pěkně zpracován a je určitě prospěšný, protože vás alespoň částečně připraví na situace, které vás mohou v reálném životě potkat.

Tomáš Fučík

Super.

Mirek Pech

Kurz hodnotím velice kladně, hlavně co se týče praktických ukázek a nácviků.

Vlasta Hruška

Maximální spokojenost, dostalo se nám nových informací z oblasti, která není náš denní chleba. Děkuji.

Radek Vesecký

Perfektní ukázky situací, které můžeme zažít kdykoli a kdekoli.

Tibor Dóka

Nakonec to bylo super!

Jana Matoušková

Akce: Doškolovací kurz - POUČENÝ; ZDRAVOTNÍK 2019

Na ""doškolováku"" oslovujeme účastníky s úkolem – napište hodnocení ve skupině, ve které jste po většinu času spolupracovali. Většinu programu jsme měli dvě skupiny – tedy jsme získali i dvě hodnocení:

Zažily jsme dnes krásný den plný užitečných informací, praktického provádění první pomoci v různých situacích. Kurz je přínosem do života, nejen profesního, ale i osobního. Pojďte si to také vyzkoušet.

Děkujeme všem lektorům, jste úžasní.

Lenka, Hanka, Martina, Martina

Užitečné praktické nácviky, výborné poznatky k situacím od lektorů – skvělí lektoři. Výborná organizace dne. Děkujeme a hezké sváteční dny přejí.

Pavla, Jana, Dana, Eva

Akce: Kurz PPP - firmy MIX

Úžasná zkušenost, vřele doporučuji všem. Skvělé vedení lektorů a srozumitelnost.

Láďa Kopecký

Děkuji za velmi přínosný kurz. Užil jsem si to! Výborně zahrané situace, předání nových vědomostí.

Vít Říkovský

SUPER!!! Opravdový zážitek. Žádné nudné učení teorie, vše přímo na tělo. Vhození do situace. Profesionální lektoři.

Irena Kohoutová

Kurz byl perfektní, všem bych ho doporučila, velký přínos do praktického života.

Tereza Bednářová

Akce: PPP - Poučený - listopad 2019

Reálnost a propracovanost etud předčila má očekávání. Díky následnému profesionálnímu rozboru mám „zažito“ a ne „našprtáno“.

Josef Makoč

Kurz jsem si moc užila. Zjistila jsem, že dokážu v krizových situacích zareagovat. Odvážím si z kurzu hodně zážitků a zároveň mnoho užitečných a důležitých informací. Děkuji všem za super dva dny.

Hana Anibrochová

Zatím nejlepší kurz, který jsem mohla zažít. Plno věcí jsem se naučila, zkusila na vlastní kůži a získala vnitřní jistotu. Když půjde do tuhého, vím, že to zvládnu (a nemusí to být perfektně). Prostě to stojí za to!!! Díky všem lektorům.

Eva Borová

Kurz jsem dostala jako dárek. Z počátku jsem měla obavy, jak budu v daných situacích reagovat, jestli neztuhnu, ale kurz je vedený tak, aby se zapojil opravdu každý. Kurz jsem si užila a určitě ho budu doporučovat dál.

Lucie Juračková

Nejúžasnější vzdělávací akce, které jsem se zúčastnila, rozhodně chci absolvovat další level. Bylo to moc poučné, spousta nových informací, vyvrácení nepravd. Děkuji.

Jana Podlahová

Neváhejte a přijďte si kurz vyzkoušet. Jsem za něj moc ráda. Pomůže vám ujasnit si nejistoty, poznat se, jak byste mohli reagovat při nenadálé situaci. Naučíte se spoustu užitečných věcí a naučí vás je profíci. Vše si vyzkoušíte v praxi, což je super. Díky všem lektorům.

Monika Drhovská

Akce: První pomoc prožitkem - E.ON (říjen 2019)

S kurzem jsem byl velmi spokojen a je udělán zábavnou formou a zároveň dle mého názoru s kvalitní odbornou stránkou.

Jiří Blažek

Na kurz jsem šel se smíšenými pocity (kvůli minulé zkušenosti), ale má očekávání byla několikanásobně překročena. Fantastické. Děkuji všem.

Roman Gärtner

Děkuji všem lektorům za spoustu nových informací a skvělé simulace, které působily velice věrohodně. Kurz byl velkým přínosem!.

Lucie Brodecká

Bez připomínek, děkuji za čas, který jste mi věnovali.

Josef Vítámvás

Budu rád, když si to příště vyzkouší někdo jiný. Možná zdlouhavé. Poučné, dobře zahrané situace.

Petr Říha

Děkuji za dobře připravený kurz.

Tomáš Hort

Pro samé zachraňování nemám moc náladu nic víc psát :-).

Pavel Novák

Akce: PPP - Poučený - sborovna ZŠ Bechyně

Ze skupiny 15 osob tentokrát neanonymní slovní hodnocení napsala jen hrstka osob… Takže tato hodnocení uvádíme:

Celý kurz byl pro mě přínosem, probíhal zábavnou formou. Vyhovuje mi nabitý program akce spíš, než přednášky.

Rudolf Blažek

Úžasné

Petr Wolf

Profesionální přístup lektorů.

Zdeňka Javorská

Profesionální přístup a koordinace všech aktivit.

???

Celý kurz perfektní – jak po organizační, tak i po odborné stránce. Přeji hodně úspěchů do dalších let.

Milan Kožíšek, ředitel školy

Akce: První pomoc prožitkem pro studenty GPdC (2019)

Studentů jsme se, stejně jako před dvěma roky, zeptali – kdybyste (se znalostí toho, jak kurz vypadá, kterou nyní máte) měli znovu volit z nabízených projektů školy – vybrali byste si kurz znovu?

Všechna vyjádření potvrzovala, že by studenti volbu opakovali. Z hodnocení, vybíráme pouze některá. Všem za milá hodnocení děkujeme.

Tento kurz rozhodně doporučuji každému. ne jenom, že se člověk naučí důležité znalosti pro život, ale také si při tom užije spoustu legrace (a to hlavně večer při historkách, na které budu dlouho vzpomínat). Etudy jsou skvěle zahrané a určitě je super zažít tyto situace „na vlastní kůži“. Záchranáři byli skvělí lidé, což kurzu jistě pomohlo.

Rastislav Jánoška

Kurz se mi líbil, organizace na jedničku. Užila jsem si to a ráda bych se v příštích letech vydala na podobný kurz znovu. myslím, že by se toho měl účastnit každý z nás. Je to opravdu rozdíl něco se naučit a pak to aplikovat v praxi.

Lucka Šikýřová

Kurz bych si určitě znovu vybrala, v budoucnu bych si ráda udělala i rozšiřující. Situace, jejichž řešení jsme se učili pouze teoreticky, jsme řešili prakticky, díky čemuž si je mnohem lépe pamatuji. A to se i bude v budoucnu hodit.

Adéla Nováková

Tento projekt se mi moc líbil, byla použita zajímavá metodika jako „na vlastní kůži“. Je pro ty, kteří chtějí umět pomoci, když se stane nějaká nehoda, úraz…

Eliška Říhová

Na kurz bych se určitě přihlásila znovu. Všichni lektoři byli velice milí a aktivity zábavné.

Josefína Szabóová

Na kurz bych jel znovu a rád.

Pavel Berka

Na kurz bych se určitě přihlásila znovu, kdybych se mohla znovu rozhodnout. Určitě mi dá mnoho důležitého pro praktický život. Cítím se teď jistější a snad bych i méně zmatkovala, kdyby se mi nějaká situace stala i v normálním životě.

Pavla Mašková

Absolvování kurzu určitě nelituji, myslím si že naplnil všechna naše očekávání. Simulované situace hodnotím velmi kladně a považuji je za nejefektivnější způsob výuky. Kdybych se měl rozhodnout znovu, určitě bych si kurz vybral, protože každá zkušenost z praxe se hodí.

Jakub Vitoušek

Kdybych měla možnost, tak bych jela znovu. tento projekt určitě předčil moje očekávání. Myslím si, že je to jeden z těch, ze kterých si i něco odnesete a bude vám to k něčemu.

Anna Makovcová

Akce: PPP - Poučený - květen 2019

Dorazil jsem plný smíšených očekávání, která se rozplynula po seznámení s lektory a účastníky kurzu. Obavy ze mě opadly po první zdravotnické etudě, kterou jsme úspěšně zvládli. Velmi mě nadchly herecké schopnosti našich lektorů a jejich odborné rozbory. Vřele doporučuji.

Radek Holub

Líbila se mi organizace, přístup, srozumitelnost, odbornost, pestrost.

Veronika Tomášová

Jsem nadšená, bylo to skvělé.

Barbora Rutrlová

Počáteční obavy se naprosto rozplynuly při prvním poskytnutí první pomoci. Z kurzu jsem nadšená. Je to výborná práce teamu, lidí, má to celé hlavu a patu.

Lenka Sokolová

Obávala jsem se zbytečně. Velice potřební, příjemné, super lidi. 1*

Eliška Marešová

Asi nejzajímavější a nejpřínosnější kurz, jaký jsem dosud absolvoval. Velmi si cením možnosti vyzkoušet si první pomoc v autentické situaci. E-learning absolvovaný před kurzem byl přehledný a poučný.

Vojtěch Michal

Kurz byl pro mne velikým přínosem. Obavy a stres z neúspěchu pomalu opadávaly. Práce ve skupinách má své kouzlo a sílu naučit se a vstřebat nové zážitky a vědomosti.

Lucie Škvarčeková

Akce: První pomoc - OPEN III.

Hodnocení od absolventů tohoto kurzu – občanů obcí Hlavatce, Vyhnanice a Debrník, jsme si vyžádali v podobě doplnění nedokončených vět:

Nejvíc nejistá jsem se cítila, když jsem přišla k prvnímu úkolu. Nejobtížnější pro mě bylo vždy udělat první krok a odhadnout, co by mohlo být poraněné osobě.

Anežka Pecháčková

Nejvíc nejistá jsem se cítila, když jsme se nemohli dohodnout u diabetika. Nejobtížnější pro mě bylo nechat něco dělat i ostatní. Měla jsem radost, že jsem všechno nezapomněla. Obdivovala jsem připravenost celého programu.

Jana Boháčová

Nejobtížnější pro mě bylo nezapomenout rukavice. Obdivovala jsem všechny školitele při akci – bylo to pro mě velmi věrohodné.

Majka Pecháčková

Nejvíc nejistý jsem se cítil, když kurz začínal. Pocítil jsem úlevu, když jsem zjistil, že se předváděné situace dají řešit. Chtěl bych, abych se mohl ještě podobného nácviku zúčastnit. Obdivoval jsem trpělivost lektorů.

Bohumil Hejný

Měla jsem strach, když Dominik padl na zem. Chtěla bych, abych to nezapomněla.

Tereza Boháčová

Nejobtížnější pro mě bylo zhodnotit situaci a zvolit vhodný způsob pomoci. Chtěla bych, abych nepotřebovala první pomoc nikdy použít. Obdivovala jsem jak dokáží být figuranti přesvědčiví.

Imka Cíchová

Nejobtížnější pro mě bylo telefonování. Pocítila jsem úlevu, když jsem zjistila, že zraněný dýchá. Měla jsem strach ve chvíli, kdy jsem viděla autonehodu.

Pavla Hejná

Nejvíc nejistý jsem se cítil u simulace autonehody na silnici. Nejvíce jsem ocenil jednání instruktorů, protože to pro mě byla novinka. Měl jsem radost že nás bylo víc ve skupině.

Jaroslav Hrádek

Nejvíc nejistá jsem se cítila, když jsme zraněného ošetřili a čekali na záchranku. TA DOBA! Nejvíc jsem ocenila jednání záchranářů. I když jsme udělali něco špatně, byli misí a klidní a dokázali nám všechno vysvětlit. Chtěla bych, abych dokázala někomu pomoct, když bude potřebovat.

Jana Vaňková

Nejvíc nejistý jsem se cítil vždycky. Nejobtížnější pro mě bylo rozhodnout se. Měl jsem radost, že jsem se něco dozvěděl. Obdivoval jsem Dominika, jak hraje záchvat, (asi už nějaký viděl :-)…).

Milan Vaněk

Na komunikaci ve skupině bylo dobré, že každý něco věděl a tím jsme pracovali efektivněji. Měl jsem radost, že nám moc lidí při nácvikových situacích nezemřelo.

Honza Dvořák

Na komunikaci ve skupině bylo dobré, že jsem skoro nemusela mluvit. Nejobtížnější pro mě bylo nesežrat si všechno jídlo hned o první pauze. Měla jsem radost, že jsem nikoho nezabila (SNAD). Chtěla bych, aby místo sanitky jezdil parník.

Veronika Boháčová

Akce: První pomoc prožitkem - ČEZ - Energetické produkty (duben 2019)

Po počátečních obavách se to změnilo v naprosto úžasnou věc, při které jsem se naučil spoustu nových věcí, které se budou hodit v reálném životě. Děkuji za super dva dny.

Pavel Novák

Velmi líbivé a poučné. Doporučuji všem.

Martin Hartlich

Velice originální a příjemné rozšíření vědomostí! Děkuji!

Tomáš Jindra

Tento kurz vřele doporučuji. Velice poučné.

Jiří Schafferhans

Výborně organizované, autentické, perfektně zpracované. Lektoři na TOP úrovni, velmi srozumitelné. Kurz, který je opravdu přínosem nejen pro zaměstnání, ale i pro běžný život. Jedním slovem SUPER. Děkuji.

Jiří Sojka

Akce: ZDRAVOTNÍK 2019

Určitě přínosné téma ztvárněné příjemnou, stravitelnou, srozumitelnou, zážitkovou formou. Velmi oceňuji kvalitu reflexe zdravotnických etud a kompetenci lektorů.

Michal Kramář

Doporučuji všem bez rozdílu povolání. Prožití zdravotnické etudy je více než několik stránek teorie.

Kamil Černý

Účast na tomto kurzu bych doporučila úplně všem, kdo mají zájem se srozumitelnou, jasnou a zábavnou formou naučit základy první pomoci.

Marcela Babická

Určitě tento kurz doporučuji ostatním zájemcům. Prožit si vše na vlastní kůži je úplně jiné, než si o tom jenom číst. V dané situaci se člověk najednou může zachovat jinak, než chtěl, podle toho, co si načetl. Všichni lektoři, kteří se na tomto projektu podílí jsou super, stále jsme měli nějaké aktivity. Cítila jsem se tu jako na „pionýrském táboře“ a zažila spoustu věcí na vlastní kůži. Na kurz jsem se velmi těšila a i když jsem od kolegů tak trochu věděla, co očekávat, i tak zcela tato očekávání předčil.

Linda Holubová

Výborně udělaný kurz se spoustou zážitků. Moc mě to bavilo. Vše řečeno jasně, možnost na vše si sáhnout, vyzkoušet, „prožít“. Doporučuji.

Zuzana Šmídová

Akce: Kurz POUČENÝ - březen 2019

Tradičně několik příspěvků zpětné vazby od absolventů kurzu. Může se to zdát genderově nevyvážené – hodnocení od samých žen. Vybíráme hodnocení podepsaná, žádná z mužů se nám pod své hodnocení (ač příznivé) bohužel nepodepsal :-(.:

Rozhodně bych tento kurz všem doporučila. Sehrané scénky byly velmi věrohodné. To co jsem se naučila v teorii jsem si mohla vyzkoušet v praxi během jednoho dne (a to se mi doufám, v reálu nestane) :-).

Dana Kovaříková – Voborská

Perfektní, doporučuji prožít.

Monika Makočová

Výborná zkušenost, každému doporučuji.

Renata Mondeková

Kurz se mi moc líbil. Spousta zážitků, srozumitelné podání informací, šikovní lektoři.

Ivana Loužecká

Skvěle připravené do detailů, jak e-learning, tak zdravotnické etudy. Díky.

Pavla Nývltová

Akce: PPP - společnost OMEXOM GA Energo

Z dotazníků spokojenosti vybíráme pár slovních hodnocení kurzu:

Velice dobře připravené situace pro použití první pomoci. Akci jsem si užil, lektoři byli super.

Jaroslav Špaček

Kurz na mě zapůsobil velice pozitivně. I když jsem na něj jela s určitými obavami, bylo to prostě SUPER. Přístup všech školících byl perfektní.

Pavla Stejskalová

I když s e-learningu jsem se naučila, jaké situace mohou přijít a já na ně mám reagovat, v realitě jsem zprvu byla zmatená. Jsem ráda za zkušenosti, které mi tento kurz dal a vysvětlil mi možné situac v realitě.

Lucie Tymkivová

Kurz první pomoc prožitkem obsahuje hodně reálných situací, které můžeme v běžném životě zažít a pomůže nám je aspoň o trochu lépe zvládnout. Být na ně alespoň částečně připraven.

Miluše Burýšková

Kurz mi poskytl hlubší zamyšlení se nad problematikou první pomoci, prohloubil jsem si teoretické znalosti a především měl možnost si prakticky v reálných situacích vyzkoušet jednotlivé postupy. Po kurzu věřím, že v budoucnosti mohu někomu opravdu pomoci.

Pepa Perk

Kurz tohoto typu jsem chtěl vyzkoušet už dávno a teď díky firemnímu zdravotníkovi se mi to podařilo. Jsem maximálně spokojený.

Pavel Čupera

Akce: Kurz PPP - společnosti skupiny Spearhead, czech, s.r.o.

Několik vybraných krátkých slovních hodnocení kurzu z pera absolventů kurzu:

Dozvěděla jsem se hodně nových věcí. Praktické nácviky byly velmi přínosné. Vyvrácení některých zažitých mýtů. Bylo to hodně náročné psychicky i časově.

Petra Remešová

Super, myslím, že kdybych zažil reálnou situaci, jsem připravenější než před kurzem a víc vím, co dělat.

Honza Kříž

Určitě to byly velice přínosné dva dny. Odjíždím s pocitem, že mám představu jak zajistit první pomoc konstruktivně. Děkuji a ať se Vám daří.

Helena Borovanová

Bylo to skvělé. Není důvod se toho bát!

Petr Berger

Obrovská zkušenost, skvělí lektoři. Doporučuji absolvovat všem, kteří mají možnost. Děkuji za skvělý zážitek.

Petra Lochmanová

Výborné, všem doporučuju. Užitečné pro běžný život.

Radek Čapka

Akce: PPP - společnost ČEZ Energetické produkty, s.r.o

Poprosili jsme, jako tradičně, i o krátké slovní hodnocením které bychom mohli publikovat zde na našem webu.

Tohle fakt mělo smysl. Nejlépe pravidelně opakovat!

Pavel Petrák

Opravdu přínosný kurz.

Miloš Franc

Super, určitě stojí za to si to vyzkoušet. Naučí se, co v běžném životě člověk může potřebovat.

Jiří Vettermann

Supr.

Vladislav Svoboda

Samotný kurz je velice zábavný a velice užitečný.

Oleh Yakob

Toto školení by měl absolvovat každý, protože je to přínosné a naučné.

Ladislav Král

Velice přínosné, situace, které byly připraveny, jsou věrné realitě. Doporučuji každému

Martin Marek

Skvělý zážitek. První školení, které mě opravdu bavilo.

Jaroslav Hudák

Celkové hodnocení kurzu 1*

Radek Kobera

Akce: Doškolovací kurz Poučený+ Zdravotník

I tady jsme o hodnocení nepožádali tentokrát jednotlivce, ale záchranářské týmy, tak, jak spolu po celý den na kurzu pracovali.

Kurz byl jak opakovací, tak prohlubující. Přínosný pro absolventy kurzu Zdravotník (ZZA). Tým zdravotníků a všech lektorů byl na vysoké úrovni. Procvičené scénky byly autentické a věrohodné. Skvělá příležitost promluvit si s profesionály v oboru. Zázemí školicího střediska na vysoké úrovni. Děkujeme a rádi se zúčastníme dalšího opakování kurzu první pomoci.

Radka, Martina, Denis – doškolení kurzu Zdravotník

Čekali jsme, že to bude dobré, ale bylo to ještě lepší! Děkujeme, má to smysl.

Alena, Veronika, Jirka – doškolení kurzu Poučený

 • Příjemní lidé;
 • příjemné prostředí;
 • Dokonale připravené situace, věrohodné;
 • Pomoc, rozbor situace, pochvala, povzbuzení;
 • Dodání odvahy, jistoty;
 • Občerstvení :-);
 • Velké zážitky, dobrá atmosféra;
 • Všichni tu BYLI PRO NÁS.

Alena, Michaela, Oksana, Jitka – doškolení kurzu Poučený

Akce: MA-DONA + CELLOFOAM - rozšiřující kurz

S prosbou o hodnocení jsme se tentokrát obrátili na skupinky (dvojice, trojice) které spolu v rámci kurzu zasahovali při zdravotnických etudách. Položili jsme jim jednoduchou otázku: Jak se vám líbilo?

Spousta přínosných informací do reálného živta. Spousta autenticity, emotivity. A samozřejmě maximální spokojenost s průběhem kurzu.

Dan, Vašek, Renda

Na kurzu jsme podruhé a bylo to zase velice inspirující. Mockrát děkujeme za další nové zkušenosti.

Jana, Pavel

Bylo to opět super, děkujeme! Opakování je matka moudrosti a my se cítíme zase o něco moudřejší.

Eva, Fanda

Líbilo se nám pozorovat a povzbuzovat naše kolegy a nechat se od nich laskavě zachraňovat.

Gábina, Katka – „pedagogický dozor účastníků akce“

Akce: ZDRAVOTNÍK - doškolení

Opakování matka moudrosti. V první pomoci platí dvojnásob. Děkuji za oprášení.

Jarda Novák

Vřele doporučuji. Hlavně kvůli praktickým zkušenostem a rychlému jednání a rozhodování. Mít teoretické vědomosti není přesně totéž, jako pak zvládnout situaci v reálu. Praktické zkušenosti z kurzu jsou neocenitelné.

Jarka Všohájková

Zúčastnila jsem se po 4 letech doškolovacího kurzu ZDRAVOTNÍK. Bylo to opět úžasné. Zopakovala jsem si již získané poznatky a zároveň získala spoustu nových. Vše se učí prožitkem. Všem vřele doporučuji.

Jarka Filipová

Děkuji a doporučuji všem zúčastnit se po čase doškolení. Stojí to za to!

Pavlína Nováková

Bylo to super, doporučuji všem!

Markéta Trsková

Rád se vrátím, i když jsem naposledy utíkal před šílencem se sekyrou :-).

Aleš Sekal

Moc děkuji za doškolovací kurz. Spoustu věcí jsem si připomněla. Ujasnila. Jste odborníci na správném místě. Díky za výbornou atmosféru.

Jitka Novotná

Doškolovací kurz byl úchvatný, protože jsem si pomocí zážitků obnovila znalosti z první pomoci. Některé situace jsem zažila poprvé a uvědomila si, že vlastní bezpečí je také důležité! Lektoři odvedli perfektní práci, za kterou bych jim chtěla poděkovat.

Mirka Čechová

Akce: Kurz POUČENÝ - září 2018

V této skupině se nám ne všichni účastníci pod svá hodnocení podepsali. Vzhledem k tomu, že publikujeme pouze podepsaná hodnocení, je jich o něco méně, než je obvyklé :-).

Neuvěřitelná, skvělá zkušenost, o které každý sice doufá, že ji nikdy nebude muset využít, ale jednou může být k nezaplacení.

Petra Nagyová

Spousta nových poznatků, které bude mnohem jednodušší zvládat, protože jsme si vše vyzkoušeli.

Magda Karbusová

Kurz mi dodal sebevědomí, takže doufám, že kdybych se dostala do náročné situace, budu vědět, co dělat. Prima jsou praktické nácviky běžných situací.

Jana Sládková

Velmi příjemná, i když velmi hektická akce; jedna etuda střídá druhou, ale zůstává prostor na teoretický rozbor a zpětnou vazbu. Děkuji za přínosné a nezapomenutelné dva dny.

Marcela Simonová

Byla jsem nad míru spokojená. Kurz byl veden schopnými lidmi, kteří dokáží zaujmout svou osobitostí a vtipem. Nemám co vytknout.

Štěpánka Nekorjaková

Akce: Kurz POUČENÝ - červen 2018

Určitě užitečný kurz! :-) Perfektní a pro správnou věc „zapálení školitelé“!!!

Stáňa Štěpánová, SŠŘ a ZŠ Soběslav

S tímto druhem školení jsem se ještě nesetkala. Přijde mi velmi zajímavý, pro mě netradiční. Každopádně je to pestrý a dlouho zapamatovatelný přehled situací, které jsme za ty dva dny zažili. Děkuji.

Alena Šrámková, ZŠ Radomyšl

Prožitkový kurz bych doporučila všem laikům. Výuka byla organizovaná, přístup lektorů příjemný, velmi užitečné rady i pro pedagogy, spousta nápadů pro hry s žáky.

Vanda Bláhová, SZŠ Jindřichův Hradec

Kurz je sestaven velmi dobře. Zdravotnické etudy jsou promyšlené a většinou nečekané. Získala jsem zajímavé zkušenosti. Celá akce se mi moc líbila.

Eva Foralová, ZŠ a MŠ Tábor-Měšice

Skvělý kurz, který se hodí každému. Seznámení se spoustou nových a zajímavých lidí. Skvělá a perfektní organizace času, ani minuta tady nebyla zbytečná.

Daniela Reindlová, ZŠ, ZUŠ a MŠ Stachy

Kurz byl velmi dobře organizačně vyřešený. Autentické modelové situace. Velmi kladně hodnotím zpětnou vazbu od všech lektorů po modelové situaci.

Monika Tenklová, SZŠ Tábor

Kurz byl pro mě po všech stránkách velice přínosný. Ujasnila jsem si věci, které jsem znala a hlavně jsem získala celou řadu nových zkušeností. A i když jsem přijížděla s obavami a strachem, že to nezvládnu, pod vedením zkušených lektorů jsme celý kurz prošli a kdybych se někdy dostala do dané situace, budu vědět, jak reagovat, jak se zachovat a poskytnout první pomoc.

Petra Jandová, MŠ Lásenice

Akce: POUČENÝ - ZŠ 9. května Sezimovo Ústí

Zjistila jsem, že jsem schopná zareagovat.

Eva Košková

Rozhodně se mi zmenšily obavy ze skutečného zásahu. Víc si věřím. Jsem si vědoma své úlohy – pozice (resp. schopností) při pomoci.

Martina Bočková

Jsem ráda, že jsem si mohla prakticky vyzkoušet vědomosti, co jsem se naučila v e-learningu. Kromě první pomoci jsem se dozvěděla i něco nového o kolegyních. Vyzkoušela jsem si sama sebe, když dojde na lámání chleba. Za mě samá pozitiva.

Martina Filipová

Přínosný kurz. Je dobré si situace zkusit na svou kůži. Měla jsem zprvu z kurzu obavu, která brzy přešla.

Jitka Juračková

Ačkoliv jsem se kurzu velmi obávala, jsem ráda, že jsem jej absolvovala. Nyní už vím, jak reagovat v určitých situacích a cítím se jistější i navzdory stresu, který v dané chvíli přijde.

Adriana Rottová

Kurz byl pro mě velkým přínosem. Prakticky jsem se naučila, jak zvládat situace, do kterých se mohu dostat v běžném životě (ze zdravotního hlediska). Kurz mě bavil a doporučuji ho dalším zájemcům.

Olga Podlahová

Akce: Zdravotník - Jaro 2018

Na akci jsem se dlouho těšil. Kurz byl neskutečně intenzivní a vším plně přínosný. Rozhodně každému zájemci doporučuji.

Martin Musil, student

Kurz předčil má očekávání. Dokonale podané velké množství důležitých informací.

Jitka Pechačová, učitelka

Díky kurzu jsem připravená správně reagovat v mnoha situacích, které ohrožují lidský život. Doufám, že nenastanou, ale kdyby ano, tak umím pomoci. Zároveň to byl nabitý, inspirující, zábavný a prostě báječný prodloužený víkend ze zajímavými a příjemnými lidmi.

Radka Rybáková, ekonomka

Překvapila mě, velmi příjemně, celá organizace kurzu, všichni lektoři byli úžasní. Mám z toho velmi dobrý pocit. Hodně mi to dalo a jsem nakonec ráda, že jsem to mohla absolvovat. Děkuji všem! :-)

Renata Lopotová, vychovatelka

Kurz je naplněn od začátku až do konce zážitky, které jsou nepřenosné. Prostě intenzivní a skvělé 4 dny, ve kterých jsme získali plno nových zkušeností. Doporučuji. Je to paráda!

Hanka Perková, asistentka pedagoga

Kurz pro mě byl určitě přínosem. Věřím, že po jeho absolvování bych v případě potřeby dokázala v krizových situacích jednat mnohem lépe.

Jana Svobodová, studentka

Ačkoliv jsem přijela s obavami, odjíždím s nadšením! Cítím se nyní mnohem připravenější (především mentálně) na různé situace, které člověku život tu a tam přinese. Doporučuji všem. Kéž by více lidí zažilo to, co já zde. Hned by na světě bylo bezpečněji :-).

Jana Pavlíková, učitelka

Akce: PPP pro zaměstnance firem

Co mě příjemně překvapilo, že celý tým zdravotníků a organizátorů byl velice fajn a profesionální. Do jednoho. Hrané zdravotnické etudy byly simulovány profesionálně a tak jsme se snadno mohli vžít do situace. Dobrá kuchyně :-).

Ing. Marika Uhlířová, SALIX MORAVA a.s.

Bylo to fajn. Jsem rád, že jsem se dokopal.

Ing. Vojtěch Říha, Spearhead Czech s.r.o.

Kurz je rozhodně přínosný pro rozšíření obzorů. Člověk se naučí jak reagovat v situacích, které mohou nastat.

Vítek Litoš, RS Monolit s.r.o.

Kurz je skvělý v tom, že si ověřím své znalosti v praxi. To co vím si zkusím nanečisto. Kurz splnil má očekávání.

Ing. Kateřina Kopčilová, Agro-družstvo MORAVA

Děkujeme za parádní zážitek. Výborný nácvik reálných situací. Pěkné zázemí, výborné stravování. Doporučuji např.jako teambuilding atd.

Ing. Jakub Tesař, AGROSUMAK a.s.

Líbilo! Velmi!

Radek Sedlák, RS Monolit s.r.o.

Akce: PPP pro Ma-donu a Cellofoam - díl druhý

Hodnotící dotazníky se hemžily jedničkami:-) ze slovních hodnocení vybíráme tato:

Velmi přínosné pro případné reálné situace. Předvedení jednoduchých úkonů při různých nehodách.

Daniel Šíma

Jsem celkově moc spokojený s celým kurzem.

René Čamek

Tento kurz mi jako člověku neznalému dal hodně moc při situacích, které se můžou v reálném životě stát.

Petr Půlpán

Kurz byl bezvadně připraven. Příjemné ubytování, strava, výborná práce s lektory a zdravotníky. Příprava pro realitu a možnost znalostí.

Monika Švrčková

Velmi užitečný a praktický kurz o první pomoci, který pomáhá řešit nečekané situace ze života.

Jiří Straka

Všechno super. Úžasný organizace a průprava. K tomu super poučné.

Vojta Vaníček

Super zkušenost. Jsem ráda, že v případě potřeby budu umět reagovat a pomoci.

Jana Bastlová

Akce: ZDRAVOTNÍK - podzim 2017

Výborná organizace, program náročný, ale skvělý a prospěšný. Bezvadná spolupráce s lektory. Děkuju.

Jirka Černý, učitel

Kurz první pomoc prožitkem je pro mě ten nejlepší, který jsem kdy absolvovala. Ukazuje se, že učení prožitkem je velice efektivní. nejvíce chci vyzdvihnout profesionální a odborný přístup všech lektorů. Děkuji „týmu“ za možnost být s Vámi a poznat Vás. Pokud budu mít možnost, ráda se zúčastním doškolovací akce.

P.S. Gumové rukavice do kabelky si v pondělí určitě koupím.

Lenka Kubešová, učitelka

JÁ CHCI JEŠTĚ!!!

Šárka Ležečková, učitelka

Program kurzu precizně propracovaný. Mnohdy na úkor únavy účastníků, ale o to jsou prožitkové zkušenosti silnější. Díky. Maximální spokojenost.

Lucie Foumová, učitelka

Je to velký kus cesty v krátkém čase.

Martin Janda, herec

Profesionálně vedený kurz plný aktivity. Opravdu naučí.

Mariana Ježková, stavařka

Líbilo se mi. Uteklo to velmi rychle: Naučené rda prohloubím. Zdá se mi, že jsem opravdu poučená. Nemá to chybu.

Šárka Hrubá, učitelka

Nebojte se – je to super. Přínosné, zajímavé, poučné, skvělé.

Kristýna Veselá, učitelka

Nejlepší způsob, jak se naučit první pomoc, je určitě prožitkem. Tahle „praxe“ nás naučí se nebát tu první pomoc poskytnout.

Michaela Housková, úřednice obecního úřadu

Akce: PPP pro studenty GPdC

Studenty jsme na konci kurzu oslovili s prosbou o hodnocení kurzu s tímto zadáním: Máte za sebou kurz První pomoc prožitkem v rámci projektových dnů GPdC. Pokud by byl únor a měli byste volit znovu, zvolili byste tento kurz? Pokud ano/pokud ne, tak proč?

Ano. Já bych si ho rozhodně vybrala znovu. Bylo to přínosné a do života velmi užitečné. Nic bych neměnila. A navíc s dobrými lidmi se dá vždy všechno zvládnout a to i s legrací, nadhledem a autoritou. Děkuji.

Kateřina Nováková

Ano. Kurz jsem absolvoval rád, užil jsem si ho a mám pocit, že by mi mohl být v životě užitečný. Také mám mnohem lepší informace o fungování „záchranky“ a představu, jak mohou vypadat krizové situace.

David Mašek

Rozhodně ano. Lektoři byli přátelští a hodně nás toho naučili. Aktivity byly zábavné a poučné, večer byl také super. Kurz je na profesionální úrovni a všichni by se ho měli zúčastnit. Celkové hodnocení: 10/10.

Tomáš Brabec

Rozhodně bych si ho zvolila znovu – moc se mi to líbilo, mám z toho kurzu spoustu skvělých zážitků a zkušeností. Abych byla upřímná, tak už jsem to jedné osobě doporučila. Rodině už jsem o tom také říkala a měli z mého nadšení radost (to se moc často nestává).

Lucie Mrázková

Popravdě bych si vybral ještě dříve Anglii, kdybych to nepropásl. Ale PPP se mi líbila, líbil se mi přístup všech dospělých (učitelů, zdravotníků) nelituji a jel bych klidně znova, klidně na delší dobu.

Vojtěch Frouz

Ano, jistě bych jela znovu. Byla to zajímavá zkušenost. Už dříve jsme se o první pomoci učili ve škole, takže základy jsem měla, ale když jsme si to vyzkoušeli prakticky, bylo to určitě přínosnější. Jsem ráda, že máme takové učitele na gymplu.

Anna Rytířová

Rozhodně ano, kurz mě velmi bavil i mě mnoho naučil. Zejména oceňuji praktickou formu výuky i zábavu mimo „první pomoc“, přátelský přístup jak kantorů tak i lektorů. Uvolněná a pozitivní atmosféra byla bonusem. Program byl velmi propracovaný a skvěle organizovaný. Myslím, že za ty dva dny jsem toho udělal i se dozvěděl víc, než za týden ve škole. Děkuji.

Jan Pípal

Na kurz První pomoc prožitkem bych určitě jela znovu, protože mě velmi oslovil. Naučila jsem se spoustu nových věcí a cítím se jistější. Myslím si, že metoda prožitkem je velice účinná a užitečná.

Anežka Zywczoková

Určitě bych si kurz vybrala znova. Moc se mi líbil přístup lektorů i přátelské prostředí. Naučila jsem se spoustu nového a staré znalosti v sobě více zakořenila. Byly to příjemně strávené tři dny.

Tereza Samcová

Ano. Jsem se naučila mnoho nové vědění a už jsem nějak připravena na nečekané situace. Lektoři byli moc dobří a hodní.

Phan Thi Thanh Nhan

Kurz bych si rozhodně vybrala, z nabízených projektů je to nejzajímavější a nejužitečnější projekt. Doufám, že tyto znalosti moc používat nebudu, ale když už, budu snad vědět co a jak. Navíc na kurzu byla sranda, lektoři nám vše podávali tak, jak to je a jsou to velmi dobří herci. Kurz bych rozhodně všem doporučila.

Lenka Lukáčová

Kurz bych volil, protože mi přišel opravdu poučný a užitečný. Sice byl náročný, což mě ke konci roku dost trápilo, ale myslím si, že to za to stálo.

Filip Šedivý

Akce: Doškolovací kurz ZZA

Absolventů prvního doškolovacího kurzu jsme se zeptali – po jak dlouhé době se doškolujete a co Vám doškolení přineslo:

Doškolení jsem absolvovala po téměř třech letech a opět mě nezklamalo. V přívětivé a pohodové atmosféře jsem si zopakovala nejdůležitější aspekty PP. Opravdu velkým přínosem těchto kurzů je školení od profesionálů – záchranářů, dispečerů i prožitkových lektorů. Díky moc.

Mgr. Hana Císařová, Gymnázium SOŠE a SOU, Kaplice

Doškoluji se po 3 letech a jen jsem se ujistila, že zapomínání je přirozená lidská vlastnost. Učit se, opakovat a být při zemi. Ráda jsem se sem vrátila a už teď se těším, až se budu moct zase vrátit na další opakování a restart paměti.

Z vlastní zkušenosti vím, že tak kvalitní školení, kde z Vás neudělají pitomce a něco se naučíte, je vzácné.

Mgr. Nataša Havlíková, ZŠ a MŠ Chotoviny

Po 3,5 letech jsem se vrátila do Hlavatců na doškolení. Vedl mě k tomu především fakt, že jsem za tu dlouhou dobu spoustu věcí zapomněla a chtěla jsem si první pomoc oživit. Kurz předčil moje očekávání. Donutilo mě to znovu otevřít a prostudovat e-learning nabitý hromadou informací. Při samotném kurzu,kdy se střídaly teoretické části se sehranými etudami se mi pak se vybavil zbytek zapomenutého. Zároveň jsem ale přišla na spousty nových informací, které jsou důležité, případně které jsou nové či změněné oproti předchozím letům. Bylo to super, super lektoři, příjemný kolektiv. Skutečná dispečerka, které jsme volali a probírali s ní veškeré aspekty volání a TANR, byla absolutní pecka. Děkuji.

Tereza Rezková, MŠ Chotoviny

Doškoluji se po 3 letech. Za přínos považuji:

 • Telefonování – vyzkoušet si to (TAPP, TANR);
 • Aplikace Záchranka;
 • Vlastní bezpečnost v praxi;
 • Vetší jistota v sebe sama, nejen v tom, co vím, dovedu, ale také v tom, co neumím a nedovedu.

RNDr. Petr Nývlt, Ph.D,; Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor

Doškolení po 6 letech:

 • Zopakování a připomenutí postupů PP;
 • doplnění nových informací, např. použití AED;
 • ujasnění některých postupů, u kterých jsem si nebyla úplně jistá a že když nebudu vědět, stačí zavolat a povedou mě;
 • pamatovat si, že první info záchrance – co nejlépe popsat místo, kde jsem.

Určitě je dobře si s časovým odstupem připomenout a zopakovat.

Mgr. Lea Doudová, Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor

OPAKOVÁNÍ – MATKOU MOUDROSTI! U ZDRAVÍ TO PLATÍ NA „2X“. DĚKUJI.

Doškolení po 3,5 letech. Přineslo mi ujištění, že něco dělám dobře i připomenutí, že je co zlepšovat.

Hana Skalníková

Doškolení po 3 letech. Děkuji za úžasné, prožitkové a profesionální oživení základů PP.

Mgr. Veronika Šimečková, Gymnázium Strakonice

Akce: MA-DONA a CELLOFOAM na kurzu PPP

Dnes nabízíme „tak trochu jiné“ hodnocení. Jeho autorkou je Gábina Dvořáková, která s kolegyní Katkou Lukešovou absolvovala podzimní kurz ZDRAVOTNÍK a chtěla lidem z firmy zprostředkovat podobný zážitek. Obě dvě „vlajkonošky vzdělávání v PP“ v této společnosti zvládly svou roli s noblesou,… a o tom, že se bály a nebyly si jisté jsem se dočetla až z hodnocení. Právě proto se mi hodnocení zdá zajímavé na zveřejnění:-). P. Trčková, metodička projektu PPP.

Do kurzu jsme naše kolegy doslova navezly. Několikrát jsme propadly beznaději, že 10 lidí nedáme dohromady. Hodně lidí tvrdilo, že kurz už někdy absolvovali (i s plynovými maskami před 20 a více lety) a že další nepotřebují….. Každou chvíli někdo chtěl a pak zase nechtěl a pak zase chtěl….

Další krize pak přišla, když zjistili, co se mají vše naučit a také zkusili testy. To nám zase jeden účastník odpadl… A my se s Káťou nenápadně ptali skoro každý den, tak co, už jste začali číst? Tak co, už jste začali psát testy? Ještě ne, není čas…. ….. A pak moje jedna z kolegyň, která neumí na PC a chudák v tom ležela celý víkend… Takže to bylo takové rozpačité. Já se trochu bála, aby to nebyl propadák,….že se na to většina lidí vykašle….

A pak přišel pátek a první reakce „… zajímavé, jo jde to….“ A pak znovu krize, když se půlka účastníků rozběhla do hospody…. Zase jsem myslela, že je to v pytli… Jestli se zpijou a ráno nevstanou…. Ach jo…. Naštěstí v hospodě bylo nahuleno a zima, takže sice jsme přišli o prvotní dojmy, které byly probrány v hospodě, ale všichni dorazili včas a relativně v dobré kondici.

A pak už jen pozitiva a pozitiva. Nastal konečně pořádný nápor. A všichni byli nadšení… a naprosto vyčerpáni (tak to má být).

V autě domů pak holky říkaly, že jestli budeme zase něco takového plánovat, tak že chtějí jet znovu…. A začali chodit i ostatní lidi z výroby, že by také na takový kurz chtěli…

V pondělí pak proběhl debriefing, celé dopoledne se probíralo vše do posledních detailů, dojmy, pocity…fotky…

Takže já bych řekla -jo stálo to za to, ale ty nervy….. Já jsem osobně získala mnoho dalších informací, přeci jen každý záchranář to říká trochu jinak a má trochu jiný úhel pohledu. Úžasný zážitek, nasmála jsem se, vyzkoušela roli figuranta….. Měla spoustu cukání ostatním poradit a neudělat to, nezasahovat, nevyjadřovat se.

Nakonec jsem vážně měla dobrý pocit:-).

Ing. Gabriela Dvořáková, Výkonná ředitelka společnosti MA-DONA, s.r.o

… a hodnocení přímo od do akce „navezených“ účastníků kurzu připojujeme… :-):

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na organizaci a průběhu celé akce podíleli – dělají to skvěle !! Myslím, že nabyté vědomosti a hlavně prožitky se mi z hlavy jen tak nevykouří. Díky ještě jednou a těším se na další setkání :-)

Eva Vybiralová, Cellofoam CZ s.r.o.

Byl jsem velice nadšený z celého kurzu a jeho průběhu. Velice doporučuji všem jít na tento kurz. Děkuji.

David Dlabaja; Quality manager; MA-DONA s.r.o.

Váš kurz první pomoci byl pro mě velice vyčerpávající, zároveň naplňující, tím že jsem se dozvěděla mnoho poučných věcí o záchraně lidského života. Poznala jsem nové příjemné lidi. Kurz bych doporučila každému dospělému člověku.

Jana Sturzová, MA-DONA s.r.o.

Zdarec všici :-),

určitě dobrá věc, kterou bych doporučil každému. Se situací, kdy je potřeba někomu pomoci se můžeme setkat každý den. Pro mě, jako obchoďáka, který je denně na silnici a dá se říci, že ob den vidím nějaký karambol – naštěstí ve většině případů bez následků, tak to bylo velmi poučné. Jelikož jsem se účastnil za svou kariéru řidiče již několika nehod, i jako přímý účastník, tak to pro mě bylo velmi poučné. Člověk si alespoň zafixuje nějaké návyky, které mohou pomoci. I kdyby ne, tak je si alespoň jist, sám před sebou, že jen nestál a nekoukal. Před lidmi, kteří toto martirium zvolili za své povolání, tak smekám a hluboce se klaním a nejen proto, že i já jsem kdysi potřeboval jejich pomoc. Organizace a lektoři super, žádná negativa, jen samé plus, které budu šířit dál :-).

S přátelským pozdravem

Miroslav Hibš, Obchodní zástupce; Cellofoam CZ s.r.o.

Akce: ZDRAVOTNÍK - jaro 2017

Taky Vás tak štve, že se o všem pořád jenom mele, a skutek utek? Tady se Vám to nestane!

Pepa Brandštýl, učitel

Předčilo moje očekávání.

Marek Novák, technik, soukromý sektor

Na kurz jsem se velmi těšila. Ale celý průběh ještě předčil moje očekávání. Kurz byl velmi profesionálně veden. Všechny situace, do kterých jsme se dostali byly přesvědčivé. Doporučuji všem, kdo chtějí být připraveni. Děkuji lektorům, figurantům a spolukurzovníkům.

Jana Líbalová, učitelka

Skvělý kurz, výborní lektoři, báječná atmosféra. Rozhodně bych i pro běžný život tento kurz doporučila každému, protože nikdy nikdo neví, komu s vědomím, jak to udělat, zachrání život. A hlavně nikdy neví, kdo bude život zachraňovat jemu samotnému. Díky moc :-).

Lucka Heřmánková, zdravotní sestra, sociální služby

Nevěděl jsem, co od toho čekat, ale opravdu velice mě to překvapilo. Skvělý tým zdravotníků a lektorů a stejně tak zbytek našeho kolektivu. Zážitek na celý život a velký přínos do života.

Radim Bláha, student gymnázia

Výborně zvládnutý kurz vedený profesionály, doplněný vhodně zvolenými simulacemi. Navíc doplněný návštěvou poloautomatického rodinného pivovaru.

Martin Juřen, vývojář ICT

Tento kurz je ničím nenahraditelným zážitkem. Naprosto věrohodně simuluje situace ze života, které mohou potkat kohokoliv. Připraví vás perfektně na poskytování první pomoci v běžném životě tak, abyste dokázali zachránit lidský život. A o to přece jde. Takže tento kurz vřele doporučuji. Bylo to jedním slovem úžasné!

Saša Pařízková, zdravotní sestra, sociální služby

Čtyři dny byly sice náročné, ale rozhodně to stálo za to. Všichni lektoři byli skvělí vždy nápomocní. Díky za skvělý zážitek.

Barbora Vítková, studentka VŠ

Na akci jsem jela s velkým strachem, jak různé situace zvládnu, s obavou, jak na mě budou působit a jak já budu reagovat. Kurz byl náročný zejména po psychické stránce, ale etudy nás naučily, jak reagovat, co dělat, jak jednat s lidmi – nejen s postižením ale i lidmi v jeho okolí. Celý kurz byl velkým přínosem pro mne, jako pro člověka, ale i jako pro matku a pedagoga.

Jaroslava Včeláková, učitelka

Perfektně vymyšlená akce. Lektoři jsou lidi, kteří tomu rozumí a dokážou říct ty nejnovější informace i vlastní poznatky z práce. Zážitková akce, která je opravdu složená ze zážitků, zkusila jsem si situace, do kterých se může člověk opravdu dostat. Super parta lidí. Délka kurzu mi vyhovovala. Víc jsme se spřátelili.

Vendula Juřenová, studentka VŠ

Akce: Kurz POUČENÝ - KAŇKA, Tábor

Absolventy kurzu jsme poprosili o krátké slovní zhodnocení: Napište krátkou zprávu, která bude vhodnou pozvánkou pro další účastníky našich kurzů:

Kurz byl skvělý. Informace dobře rozložené a návazné. Pro každého občana by bylo fajn absolvovat. Děkuji.

Irena Lintnerová, ředitelka školy

Po rozpacích, obavách, nejistotě… byl kurz výborný po všech stránkách.

Marta Loudínová

Bylo to velmi poučné. Výborná příležitost vyzkoušet si nabyté vědomosti v praxi s následnou možností konzultovat svůj postup s odborníky.

Edita Bušilová

E-learning byl srozumitelný a přehledný! Zážitková část velmi autentická a přístup lektorů skvělý :-). Velmi užitečný a hezky provedený kurz!

Kristýna Dvořáková

První pomoc, kterou si vyzkoušíme jistě i použijeme. A tohle je nejlepší způsob, jak toho dosáhnout.

Josef Procházka

Vyzkoušet si zachránit nebo pomoct člověku mi přineslo pocit úlevy a také jsem pyšná, že jsem to zvládla.

Iva Míková

Bylo to super!!! Vřele doporučuji. Skvělej adrenalin.

Petra Zavadilová

Jsem ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet si v etudách reálné situace, a jsem trochu klidnější.

Regina Merxbauerová

Akce: Zdravotník 2 - podzim 2016

Absolventům kurzu jsme i tentokrát položili tradiční otázku:

Napište prosím v několika větách, z pohledu absolventa kurzu ZDRAVOTNÍK, kdo a proč by měl takovýto kurz absolvovat.

Kurz doporučují všem, kteří pracují s lidmi, chtějí se o nich i o sobě samých něco dozvědět a být připraveni tak říkajíc na vše. Výborně propracovaný e-learning umožňuje strávit nezáživnou, leč výživnou teorii bezbolestně. Názornost obrazového a video materiálu ukazuje mimo jiné obdivuhodné nasazení a nadšení celého lektorského týmu. Prožitkové aktivity a zdravotnické etudy prezenční části kurzu nenechají nikoho na pochybách, že všichni lektoři mají mozek i srdce na správném místě. A kdyby vám některý ze simulovaných zásahů bral dech, tuhla vám při něm krev v žilách a srdce se zastavilo, žádný strach, určitě se najde ochotný proškolený zachránce, který vás v tom nenechá!

Eva Kotrčková, učitelka

Po absolvování e-learningu člověk nabude pocitu, že si v reálné situaci dokáže poradit. Pak ale přijede sem a ve chvíli, kdy začne působit stres, zapomenete na všechno. Jednáte se skutečnými lidmi, kteří jsou otřesení, kteří jsou těžcí a nemůžete s nimi hnout. Takže si musíte natlouct do hlavy všechno, co jste se naučili znovu. A na něco takového se těžko zapomíná. Doporučuji.

Honza Trávníček, student

Pokud ti není tvé okolí lhostejné, nemáš rád/a bezmoc, chceš být připraven/a, rád/a se učíš nové věci a v neposlední řadě chceš zažít i trochu „srandy“ a při tom se hromadu věcí naučit a poznat i sám/sama sebe. Pokud máš za sebou nepříjemný zážitek ze záchrany života a příště chceš být připraven/a, pokud…

Gábina Dvořáková, výkonná ředitelka soukromé společnosti

Tento kurz by měli absolvovat všichni, co se chtějí vzdělat v oblasti první pomoci a chtějí být připraveni na možnost, že se někomu v jejich okolí něco stane. Myslím, že tento kurz na tuto možnost skvěle připraví.

Petr Douda, student

Kurz zdravotníka je skvěle připravený po všech stránkách. Kurz by měli absolvovat lidé ve školství, profesionální řidiči, určitě i ostatní veřejnost se má možnost poučit do běžného života.

Alena Poláková, vychovatelka

Tento kurz doporučuji všem, které zajímá problematika první pomoci, nebo jim hrozí zvýšené nebezpečí, např. při výkonu práce. Investované peníze se rozhodně vyplatí. Milí, zkušení a především chápaví instruktoři, prožitkový ráz kurzu i profesionálně zpracovaný e-learning.

Vláďa Jirka, student

Akce: ZDRAVOTNÍK 2 - jaro 2016

Stejně jako na podzim jsme požádali účastníky/absol­venty jarního turnusu kurzu Zdravotník o názor:

Napište prosím v několika větách, z pohledu absolventa kurzu ZDRAVOTNÍK, kdo a proč by měl takovýto kurz absolvovat.

Kurz je určen pro všechny, komu není lhostejné poskytnout správně první pomoc druhým. Vhodný pro kohokoliv, kdo se nechce u nehody, úrazu apod. otočit zády a odejít bez poskytnutí pomoci ostatním. Doporučuji všem a není to klišé.

Helena Daňková, pracovnice v marketingu

Byla položena jednoduchá otázka: Pro koho je kurz určen a proč by sem měl jet? Odpověď je stejně jednoduchá: Pro všechny, protože nikdo neví, jak bude reagovat, když se něco stane a není nic snazšího, než se na takovou situaci připravit.

Adam Karlík, student

Tento kurz by měl absolvovat každý, kdo má zájem se něco naučit o PP a zbavit se mýtů o PP. V tomto kurzu se setkáte s mnoha reálnými situacemi, které máte možnost si životě vyzkoušet jen jednou, bez možnosti opravy.

Blanka Proboštová, učitelka

Tento kurz je jedinečná příležitost, jak se naučit a hlavně v praxi vyzkoušet pomoc druhému člověku. V životě většinou máme jen jednu šanci někomu zachránit život a díky tomuhle kurzu mám větší jistotu, že mu ještě více neublížím.

Jana Ranglová, učitelka

V tomto hodnocení jsme vybrali názory těch absolventů, kterým jsme nepopřáli webový prostor po první akci:-)

Akce: ZDRAVOTNÍK 1 - jaro 2016

Skupina má za sebou zatím zhruba polovinu kurzu… Neptáme se tedy na celkové hodnocení. To ještě přijde :-). Co můžeme – zeptat se účastníků, zda by kurz doporučili nebo nedoporučili a požádat je, aby na další turnusy kurzu pozvali další zájemce z řad veřejnosti.

Všechna stanoviska byla doporučující, vybraná pozvání zveřejňujeme:

Ahoj, o víkendu jsem byla na kurzu zdravotníka. Bylo to super. V praxi jsem si mohla vyzkoušet jak reagovat v konkrétní situaci. Rozhodně to není jen pro učitele, uplatníš to i v běžném životě. Rozhodě ti to doporučuju absolvovat.

Veronika Jánská, učitelka

Vyzkoušel jsem si v praxi jak postupovat. Velkou výhodou jsou komentáře lektorů k vzniklým situacím.

Jan Bartůněk, pracovník v zemědělství

Na začátku byl jenom strach z toho „někomu pomoct“ (panebože, jenom nepotkat někoho, kdo by mojí pomoc potřeboval). Na konci: Hurá, já pomůžu, vím jak na to, umím to. TEĎ UŽ NEUTEČU!!! DÍKY!!!

Hana Rychlíková, učitelka

Kurz super, velká spokojenost, víc těchto praktických ukázek. Všem vřele doporučuji. Opravdu jsem vyzkoušela v praxi zásah – pomoc člověku. Děkuji.

Renata Kaislerová, učitelka

Je to nezapomenutelná zkušenost, ve které nejde jen o to, získat certifikát, ale hlavně si člověk osvojí techniky, se kterými se může potkat každý den. Všem tento kurz doporučuji. Skvělá práce s lidmi, bohaté zkušenosti, osobní přístup, prostě super!!!

Jakub Vozábal, student

Akce: ZDRAVOTNÍK 2 - podzim 2015

V tomto kurzu jsme účastníky požádali o trochu jiné hodnocení, než obvykle.

Kurz ZDRAVOTNÍK – podzim 2015 byl jiný především v tom, že to byl první kurz pro veřejnost, a byl to kurz, který si účastníci platili ze svých prostředků (či jim jej platil zaměstnavatel). Dlouho se zdálo, že se kurz nenaplní. Velmi častým argumentem, který jsme opakovaně slýchali ze všech stran bylo to, že KURZ JE PŘÍLIŠ DRAHÝ.

Určitě lze souhlasit s tím, že je možné sehnat osvědčení o absolvování kurzu Zdravotník zotavovacích akcí levněji.

Naše čerstvé absolventy jsme požádali o zhodnocení jejich investice, z hlediska toho, co za své peníze obdrželi a o vyjádření, k ceně kurzu z pohledu absolventa. Pro nás, a věříme že i pro návštěvníky těchto stránek, je to velmi cenná zpětná vazba. Uveřejňujeme názory všech 12 absolventů tohoto kurzu:


V první fázi se může zdát, že kurz je drahý, ale po skončení zjistím, že za málo peněz získám hodně muziky (zkušeností). V budoucnu určitě plánuji si akci zopakovat.

Filip Jelínek

Kurz není drahý. 4 dny práce od rána do večera, spousta šikovných, schopných a vstřícných instruktorů ze záchranné služby je super. Zvolené místo spolu s tímto a také ještě se šikovnými figuranty, zvláště dětmi je také náročné sehnat a vyškolit.

Láďa Lád

Prožitkový kurz nepovažuji za drahý v žádném případě – připravenost prožitkových akcí, práce s e-learningem, práce lektorů, tutora, dají víc než odříkané poučky.

Katka

Kurz Zdravotník? Programové a organizační zabezpečení, personální „servis“ zcela bez připomínek. Ani k otázce rozpracovanosti podkladů, materiálů a přístupu do EL se nelze vyjádřit jinak, než kladně. Stejně velmi pozitivně hodnotím zvolenou metodu výuky zážitkem, bez které by kurz mohl být obyčejnou teoretickou „nalejvárnou“ s nejistotou aplikace poznatků v praxi. Empatie, odbornost a optimistický postoj lektorů i zdravotníků dodal kurzu onu „třešničku“ na dortu. Nelituji času, peněz, energie do kurzu vložených. Za čas bych přivítala nový exkurz, reflexi. Spíše bych nyní jen poděkovala za atmosféru a prožitky.

Mgr. Věra Chválová

Vzhledem k tomu, že nás po celou dobu provází kurzem odborníci z praxe, kteří opravdu mohou odpovědět na téměř každou otázku týkající se především konkrétních reálných situací a předávají nám skutečně použitelné dovednosti a znalosti, dále prokládání zážitkovými aktivitami, celková organizace jistě není jednoduchá. Zdravotnických etud se zúčastnilo spousta figurantů, cena tedy dle mého názoru odpovídá.

Jana Špičková

Vzhledem k tomu, že jsme dostali kvanta smysluplných informací, studijního materiálu, přístup do e-learningu, si myslím, že cena kurzu je odpovídající, nehledě na to, že získané zkušenosti a vědomosti a hlavně zážitky, se zaplatit nedají! Ty nám zůstanou na celý život!

Martina

Rozhodně nelituji investice do tohoto kurzu. V minulosti jsem absolvovala kurz zdravotníka u jiné organizace – ovšem pouze v oblasti teoretické. Až v Hlavatcích jsem zjistila, že prožitková forma je tím nejlepším, co mě na kvalitní provedení první pomoci připraví. Jsem ráda, že mám i nadále možnost se kdykoliv podívat do e-learningu. Cítím se jistější a děkuji všem, že mi v tom pomohli.

Mgr. Lucie Kuttenbergová

Dle mého názoru existují i dražší kurzy s ne tak promyšlenou organizací. Myslím si, že zážitky, které jsme prožili se rozhodně nedají srovnávat s penězi – jsou nezaplatitelné. Je to zkušenost do konce života. Vzhledem k náročnosti organizace a prostředků k nasimulování reálné situace je cena kurzu přiměřená.

Eliška Růžičková

Cena odpovídá kvalitě. Kurz je veden odborníky. Na kurzu se vystřídalo hodně školitelů a do akcí bylo zapojeno mnoho lidí. Z tohoto důvodu chápu vyšší cenu. Žádná cena není tak vysoká, když vám školení pomůže zachránit život člověka.

Petra Jelínková

Kurz jsem si platil z vlastních peněz a tvořil významnou položku v rozpočtu studenta. Vynaloženou investici ale považuji za velmi přínosnou, možná zatím jednu z nejvýznamnějších v mém životě. Nelituji toho. Akce byla velmi intenzivní, se spoustou dostupných informací, materiálů, odborníků, kteří nám věnovali veškerý čas na akci od rána do večera. Závěrem snad jen říci, že z toho všeho mám velmi dobrý pocit z velmi kvalitního kurzu.

Denis Cmunt

Na dnešní dobu si myslím, že kurz není drahý. Poskytnuté materiály jsou přehledné a poskytují základní (potřebné) informace k záchraně života. testy přes počítač jsou náročné, ale pro další účast na kurzu jsou potřebné. Prožitkem jsem si určitě víc zapamatovala, než jen poslechem nějaké přednášky. Všichni lektoři kurzu byli vstřícní a za to jim patří velký dík.

Květa

Myslím si, že cena odpovídá kvalitě služeb, které za své peníze dostanete. Sice si připlatíte za prožitkovost, ale ty vědomosti a dovednosti ve Vás zůstanou po delší dobu. Zjistil jsem, že je velký rozdíl mezi myslet si, že jsem připravený (nastudovaný) a tím, zažít záchranu života na „vlastní kůži“. Na to Vás žádná přednáška nepřipraví. Mimoně, mohu jen doporučit.

Mgr. Jan Toncar

Akce: ZDRAVOTNÍK 1 - podzim 2015

Účastníkům kurzu ZDRAVOTNÍK jsme na konci první konzultace položili otázku:

KDO A PROČ BY MĚL TAKTO KONCIPOVANÝ KURZ PRVNÍ POMOCI ABSOLVOVAT.

Vybrané názory uveřejňujeme:

Kurz první pomoci doporučuji všem, kdo o to má zájem, ale také zejména lidem, kteří si myslí, že díky svým teoretickým znalostem jakoukoliv situaci zvládnou, ale s žádnou se ve skutečnosti nesetkali. Na kurzu zjistí, že teorie se snadno zapomene a konat není tak snadné, jako přečíst příručku. Také kurz doporučuji všem, kteří mají strach sami ze sebe, ze své reakce v takové situaci. Je lepší si to vyzkoušet nanečisto.

Denis Cmunt

Kurz reaguje na zdravotní situace, stavy, které jsou denní realitou pro záchranáře, ale nevšední skutečností pro laika. Pokud se taková situace (kolaps, krvácení, bezvědomí, opaření aj.) stane realitou pro laika, může být vystresován, překvapen a zaskočen. Pokud mám formou zážitku – zdravotní etudy – třeba kolaps „zpracovaný“. může mi to rozhodně pomoci se rychleji zorientovat v reálné situaci. Takže kurz – pro každého laika, který se nebojí druhým pomoci.

Mgr. Věra Chválová

Určitě by kurzem měli projít všichni učitelé! Dále všichni, kteří nechtějí stát mimo, ale chtějí pomoci – pomáhat.

Mgr. Filip Jelínek

 1. Učitelé TV pro účinné poskytnutí první pomoci.
 2. Učitelé, co jezdí na školní výlety a akce.
 3. Všichni co mají na starost děti nebo větší skupiny osob. Třeba zájezdy.

Mgr. Honza Toncar

Kurz je určen pro všechny bez rozdílu pohlaví a povolání, kteří si chtějí opravdu osahat základy první pomoci. Potřebujeme je všichni a i když si myslíme, že pokud umíme teorii, nemůže nás nic překvapit, na tomhle kurzu změníme názor. :-)

Mgr. Lucie Kuttenbergová

Doporučila bych tento kurz všem věkovým skupinám od 18 let. Za sebe mohu říct, že kurz překonal má očekávání. Sama jsem ve věku studentky a tento kurz je mi velkým přínosem do života. Jsem opravdu ráda, že se něčeho takového mohu zúčastnit a nemusím být pedagogem.

Eliška Růžičková

Doporučoval bych ho všem učitelům i učitelkám, kvůli jejich znalosti první pomoci, protože pracují s dětmi, aby si byli jistější při takovýchto situacích.

Mgr. Ladislav Lád

Po absolvování první části kurzu mám pocit, že by tento kurz měl absolvovat každý člověk, protože se s úrazy a ohrožením života může setkat kdykoliv a kdekoliv. Největší přínos kurz ale rozhodně má pro povolání, kde je člověk ve styku s více lidmi (dětmi) – všichni učitelé, vychovatelé, trenéři atd…

Mgr. Jana Špičková

Akce: PPP pro nepedagogické pracovníky škol

Nepedagogičtí pracovníci byli poslední, koho jsme požádali o napsání krátké pozvánky na kurz PPP. Některé s jejich příspěvků uvádíme.

Být připravena na poskytování první pomoci – s jistotou nebudu nikdy. Přesto cítím potřebu být informovaná o účinných postupech, které mohou někomu třeba i zachránit život. Vyzkoušet si je je určitě důležité, proto děkuji celému týmu, že nám tuto možnost poskytl.

Jana Vosátková

Nebojte se účasti na této akci, nenechte se odradit fotkami ani testováním v e-learningu. Akce vás naučí, dodá sebejistoty, opravíte zastaralé postupy.

Lenka Hercíková

Poučné, zábavné, pěkně, vzrušující, emocionální, praktické.

Alena Zákostelecká

Nemějte obavy a jeďte se dozvědět, co jste třeba nevěděli nebo ze školních let zapomněli. Budete mile překvapeni.

Hana Medková

Výborné, už vím, na co jsou všechny věci v autolékárničce, snad je budu umět i použít.

Antonín Fikejz

Byla to příjemně strávená středa.

Standa Novák

Akce: PPP pro nepedagogické pracovníky škol

Také nepedagogičtí pracovníci měli za úkol napsat krátkou pozvánku pro další účastníky našich kurzů. Některé z nich uvádíme.

Tato forma výuky PP je moderní, prakticky orientovaná. Velmi příjemný profesionální tým. Určitě doporučuji účast na semináři! Kdo se nezúčastní, neví, o co přichází. Dobrá rada nad zlato – cenné zkušenosti k nezaplacení.

Alice Stibalová

E-learning a seminář mi daly nové vědomosti a dovednosti při poskytování první pomoci. Srozumitelné přednášky s prostorem na otázky a diskuze byly velmi zajímavé a poučné. Nečekané situace s úrazy a kolapsy mě přesvědčily o tom, že nidkdy nevím, kdy se co může stát a že bych snad uměla reagovat a poskytnout první pomoc.

Romana Pilařová

Určitě přijďte, je to super, hodně jsem se naučila. Praktické zážitky jsou neocenitelné!

Lenka Joanidisová

Na vlastní kůži vyzkoušejte prožitkový seminář, kde získáte poznatky o první pomoci a zjistíte, zda jste schopni správně reagovat v situacích, které život přínáší.

Iveta Šímová

Skvělé, praktické, adrenalinové, to jsou slova, která mě napadají po absolvování tohoto kurzu. Děkuji.

Marie Kopečková

Zveme vás na zážitkový seminář o první pomoci, který vás naučí, jak se správně zachovat při poskytnutí pomoci zraněnému nebo nemocnému člověku pod vedením skutečných profesionálů. Co si vyzkoušíte, to nezapomenete a ještě prožijete příjemný čas ve společnosti dalších účastníků.

Jana Pražmová

Tuto zkušenost bych mohla jen doporučit. Myslím, že se hodí každému v běžném životě, protože nikdy nevíte, co se může přihodit. Je to výborné v tom, že člověk si vyzkouší skutečné situace a je alespoň trochu připravený na reál a není potom tolik vyděšený. Ví aspoň základní úkony, co dělat.

Pavlína Stuchlíková

Vřele doporučuji každému, kdo bude mít tuto možnost. Správné použití první pomoci je velmi důležité a může pomoci zachránit život člověka. Člověk sám neví, kdy podobnou zdravotní pomoc může potřebovat.

Jiří Soukup

Měla jsem z tohoto školení obavy. Zdravotnictví není pro mě příjemný obor. Nemám ráda situace, kdy jsou lidé zranění nebo je jim špatně. Školení mě ale velmi mile překvapilo, hodnotím ho jako velice účinné. Je prováděno v příjemném prostředí s velmi milými a příjemnými školiteli. Doporučuji naprosto všem, kdo má možnost ho absolvovat. Všem děkuji.

Světlana Králová

Akce: POUČENÝ 2 - ZŠ Planá nad Lužnicí

Posledními hodnotícími kurzu Poučený jsou v tomto projektu pedagogové ze ZŠ v Plané nad Lužnicí. I je jsme požádali, aby napsali krátkou pozvánku pro další účastníky našich kurzů. Některé jejich názory uvádíme.

Milí přátelé, pokud budete mít možnost zúčastnit se tohoto kurzu, vřele vám ho doporučuji. Velice zajímavou formou za účasti profesionálů z praxe se dozvíte, jak na tom jste s poskytováním první pomoci v různých životních situacích. Získáte pocit i jistotu, že jste alespoň částečně vyzbrojeni potřebnými znalostmi a dovednostmi v různých životních situacích, kdy vás může někdo potřebovat.

Jiří Čížek

Pokud chcete vyzkoušet během krátké doby na jednom místě reálné situace, které vás naučí, jak poskytovat neodkladnou první pomoc a třeba zachránit někomu život, jeďte na seminář PPP s MIMONI do Hlavatec. Tady opravdu platí, „co si zkusíš, nezapomeneš“. Program je výjimečně dobře připraven.

Hana Vellánová

Užitečný seminář o první pomoci. Byl zaměřen také na školní děti, hodí se mi i v životě. Děkuji lektorům hlavně za prožitkové aktivity.

Hana Dvořáková

Výborný způsob, jak získat zkušenosti, které člověk může využít v praktickém životě.

Věra Švecová

Příjemné prostředí, odborníci na vysoké úrovni. Kvalitní program, skvělé zdravotnické etudy a prožitkové aktivity = velká jednička. Konečně něco, co mi pomohlo zacelit velké nedostatky v oblasti první pomoci. Takhle kvalitně připravenou vzdělávací akci jsem ještě nezažil. Pro učitele je skvělou možností, jak se zbavit obav ze situací, které je pravděpodobně ve škole mohou potkat.

Pavel Grenar

Tento zdravotnický kurz se mi velmi líbil. Jsem si nyní jistější při poskytování první pomoci. Dozvěděl jsem se mnoho důležitých rad a informací.

Ivo Drahota

Kurz byl pro mne zábavný – ráda se učím nové a potřebné věci. Nebyl rozhodně ztrátou času. Oceňuji velmi kvalitní práci celého realizačního týmu a jednotlivých odborníků. Děkuji za příjemně strávený čas a za nové znalosti a dovednosti!

Anna Mrázková

Perfektně připravené aktivity zážitkového kurzu. Člověk zapojí emoce a zapamatuje si určité potřebné postupy důležité pro běžný život ve společnosti, kde se dějí úrazy, lidé jsou nemocní a také umírají. Díky za prožitky.

Bohuslav Hora

Opravdu šlo o první pomoc prožitkem. Skvěle namaskované a nahrané situace, příjemné a klidné prostředí. Při rozboru nikdo nepoukazoval na to, že někdo udělal chybu, vše se rozebíralo hromadně. Příklad: tohle bylo dobře a tohle by šlo příště lépe :-).

Lucie Mašátová

Akce: POUČENÝ 2 - ZŠ a MŠ Mladá Vožice

Také účastníky a účastnice z Mladé Vožice jsme na konci kurzu Poučený 2 poprosili o krátké hodnocení. Některá z těchto hodnocení uvádíme.

Velmi pěkný kurz. Výborné skloubení teoretických vědomostí s praktickými zážitky, všichni zúčastnění jsou aktivně zapojování do krátkých epizod, poté hned následuje zhodnocení, což je velmi poučné. Kurz probíhá v příjemném duchu a čas velmi rychle utíká.

Jana Větrovská

V kurzu jsme se naučili, že i během podání první pomoci je třeba zachovat klid a rozvahu. Dbát o svoji bezpečnost. Uvědomit si, že někdy méně znamená více. Včas volat 155 a podat co nejpřesnější informace.

Marie Kudrnová

Určitě to není ztracený čas. Myslím si, že jsem lépe připravena na to, co mě může ještě v životě všechno potkat a že mohu být někomu prospěšná, užitečná, možná někomu pomohu.

Marie Iblová

Prožitkový kurz první pomoci byl velmi poučný a přínosný. Aktivity byly zvolené tak, aby se každý zapojil a neseděl v povzdálí. Teoretické znalosti člověk časem zapomene, ale zážitky nikoliv. Tímto děkuji za příjemně strávený den plný neočekávaných zážitků.

Martina Kaasová

Účast na kurzu doporučuji, protože skýtá mnoho nenadálých situací a hlavně jejich rychlé a zodpovědné řešení. V reálu pak člověk – zachránce – bude aspoň trochu vědět, co dělat. Rady, které jsme dostali, můžeme předávat dál a tím rozšířit počet „vzdělanějších jedinců“.

L. Brázdová

Skvělá organizace, nové poznatky, aktivní zapojení do záchranných akcí, efektivní využití volného času. Děkuji za vše.

Radka Barešová

Akce: ZDRAVOTNÍK 2 - podzimní vlna

Také na podzimním kurzu Zdravotník 2 jsme požádali účastnice, aby napsaly tři důvody, proč by kolegové – učitelé měli na tuto akci přijet, popřípadě, proč by neměli jezdit. Některé ze zajímavých příspěvků uvádíme.

 1. Tento kurz by měl absolvovat každý člověk. Nikdy nevíte, kdy, kde a komu můžete zachránit život.
 2. Díky bezvadně zpracovanému e-learningu si pamatuji, jak se zachovat v jednotlivých situacích.
 3. Ještě nikdy jsem se nesetkala s tak úžasným přístupem lektorů a s tak intenzivní výukou.

Mgr. Jaroslava Filipová

 1. Zažijí si na vlastní kůži krizové situace z oblasti první pomoci.
 2. Dostanou možnost se setkat se záchranáři z praxe a uslyší jejich zkušenosti a rady.
 3. Budou si již jistější a poučenější v případě potřeby při řešení stavů život ohrožujících i méně závažných.

Ing. Miluše Klejnová

 1. Získají praktické znalosti a dovednosti, které se mohou vždy hodit.
 2. Získají větší jistotu a při akci nezazmatkují, reagují lépe a účelněji.
 3. Mohou v reálné situaci poskytnout daleko kvalifikovaněji první pomoc – méně stresu, chyb a více skutečné pomoci.

Mgr. Jana Bozadžievová

 1. Kurz je opravdu prožitkový a to dá víc než sedět na přednášce a pouze poslouchat.
 2. Lektoři a zdravotníci z vás nedělají „idioty“, když něco nevíte. Ochotně a rádi vám pomůžou a zodpoví otázky.
 3. Je příjemné si taky pohrát, zasoutěžit a ne jen někoho něco učit. Vrátíte se do dětských let.

Mgr. Lucie Pohanová

 1. Vhodná forma výuky teorie e-learningem. Obsah je přehledně členěný a doplněný o zajímavá a užitečná videa. Další výhodou je možnost dalšího využívání materiálů.
 2. Největším přínosem je výuka prožitkem. Během jednotlivých etud má účastník pocit reálné situace, může si vyzkoušet vlastní reakci a při následném rozboru se dozví správný postup.
 3. Zaujal mě i workshop „Maskování“ – jak namaskovat jednoduše různá zranění ze snadno dostupných materiálů. To vše je využitelné ke zpestření výuky ve škole a k zábavné formě učení dětí o PP.

Mgr. Veronika Čoudková

 1. Jsem ráda, že jsem si zdravotnické situace mohla prožít na vlastní kůži, a tak zjistit, co dokážu.
 2. Oceňuji promyšlenost a dobrou organizaci všech simulovaných etud, zejména etudy „hromadný mejdan“.
 3. Osobně bych doporučila tento kurz všem pedagogům. Je to lepší si vše prožít, než se „biflovat“ suchou teorii.

Mgr. Alena Tischlerová

 1. Absolutně nevíte, co vás čeká. Dobrá teoretická příprava než se na kurz jede.
 2. Situace vypadají jako reálné a poměrně rychle člověk zapomene, že je to jako. Docela dobře si tak každý prověří, jestli by věděl, jak reagovat a hlavně pomoci. Co udělat dřív a co později, co má v PP prioritu.
 3. Na kurzu byli fajn lidi a všichni to brali vážně, včetně některých vedlejších úkolů, což je také fajn. Děkuji, že jsem se mohla zúčastnit.

Ing. Jaroslava Bínová

Akce: ŠKOLITEL 3

Na posledním prezenčním setkání kurzu ŠKOLITEL jsme požádali absolventy o slovní hodnocení pilotního kurzu. Položili jsme jim tuto otázku:

Akci v rozsahu kurzu Školitel (člen první pomoci) zatím nelze akreditovat v systému DVPP. Domníváte se, že by bylo dobře, aby kurz v tomto rozsahu bylo možné v budoucnu akreditovat jako akci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků? Proč? Co Vám osobně účast na kurzu přinesla?

Jestli by se měli pedagogové stále a opakovaně vzdělávat, tak právě v první pomoci. Tento kurz nabízí nejen upevnění a rozšíření znalostí, ale i inspiraci k tomu, co, kdy a jak učit. Perfektní organizace, pestrost aktivit a profesionalita všech lektorů je v případě Mimoňů samozřejmostí :)

Hanka Císařová, Gymnázium, SOŠE a SOU Kaplice

Kurz Školitel byl již časově opravdu poměrně náročný. Pokud však máme někoho v oblasti první pomoci vzdělávat, musíme se tématem zabývat déle a hlavně opakovaně. Nelituji žádného času stráveného v Hlavatcích nebo před počítačem při e-learningu. Obojí bylo velmi přínosné a profesionálně zpracované. Smysl pro humor projevili Mimoni nejen při osobních setkáních, ale i při tvorbě testů a e-learningových videí. Děkuji.

Pavlína Nováková, ZŠ Tábor Zborovská

Domnívám se, že kurz Školitel (člen první pomoci) by akreditován měl být. Je to stejné jako s aprobací pro výuku jednotlivých předmětů a pokud se první pomoc má na školách(ať již základních či středních) vyučovat, tak by ji měl vyučovat ten, kdo

 1. o tom něco ví
 2. ten, kdo to umí
 3. ten, kdo na to má lejstro – a to by získal pochopitelně absolvováním zkoušky, prokázáním způsobilosti.

Co mně osobně účast na kurzu přinesla?

 1. poznání, že existují lidé – kteří jsou ochotni a schopni obětovat čas a energii na pořádání podobného kurzu
 2. poznání vlastních schopností a dovedností, ale i vlastní nedokonalosti a limitů, které v sobě každý má
 3. povědomí, že výuka první pomoci ( na všech úrovních kurzu) se dá dělat akčně, na vlastní kůži a ne jenom seděním na zadku někde v učebně.

Antonín Toman, t.č. mimo školství

Nikdy mi žádný seminář či kurz pro pedagogické pracovníky nepřinesl tolik,co tento projekt. A přitom právě učitelé se často mohou dostat do situace, kdy bude kvalitně provedená první pomoc nezbytně důležitá. Jestli byly peníze z EU někde dobře vloženy, tak to bylo právě tady. Zjistila jsem, že i učitelé se stále mají co učit – pokud mají kde. Nedomnívám se, že by bylo dobře tento kurz akreditovat. Myslím si, že je to nutné! Nebo stále chceme zůstat v dobách špendlení jazyků či propichování trubice verzatilkou, když dítě nedýchá? Takovou první pomoc ze studií si pamatuji já. Teď už mám jiné znalosti a vím, jak bych měla správně postupovat a kdo mi pomůže. A dokonce vím, jak bych ty správné základy první pomoci měla předat dál. A ještě jsem poznala skvělou partu nových lidiček. Veliké poděkování patří všem organizátorům, kteří s vypětím všech sil tento projekt připravili!

Lucka Strusková, MŠ,ZŠ a SŠ pro sluchově postižené, České Budějovice

Základním předpokladem pro kvalitní výuku první pomoci na školách je proškolený učitel vybavený jak znalostmi, tak metodikou. Právě takovou přípravu pedagogů nabízí systém kurzů První pomoc prožitkem. Jsem rád, že jsem se kurzů zúčastnil. Doufám, že díky akreditaci v systému DVPP bude mít stejnou možnost i řada dalších kolegů.

Jaroslav Novák, ZŠ a MŠ Husova, Tábor

Akce: POUČENÝ 2 - ZŠ při DPN Opařany

Také účastníky a účastnice z Opařan jsme na konci kurzu Poučený 2 poprosili o krátké hodnocení. Některá z těchto hodnocení uvádíme.

Bylo to přínosné a nad očekávání fajn.

M. Mandovcová

Moc se mi líbily zdravotnické etudy. Odnáším si plno nových poznatků, které doufám nikdy nebudu potřebovat, ale co kdyby.

M. Kodadová

Prožitkový kurz je lepší než sedět tupě na nezáživné přednášce.

M. Štěpková

Myslím, že na tento den budu dlouho a často vzpomínat. Praktické zkušenosti, které jsem získala, budou jistým upevněním naděje, že budu schopna v případě potřeby zasáhnout a poskytnout nezbytnou pomoc. Chtěla bych všem lektorům moc poděkovat a popřát jim hodně zdraví a ukázněné pacienty.

J. Drátovská

Určitě přínosný seminář pro všechny, kteří potřebují anebo chtějí mít osvědčení o prodělání kurzu PP.

I. Prokopová

Nežli psáti testy, uraž kousek cesty. Nedojdeš újmy – budeš mít dojmy. Čekají vás Hlavatce – může být i legrace.

Š. Hejhalová

Celý den byl celkem dobře zorganizovaný. Až na drobné prostoje. Učení prožitkem má obrovské výhody a v člověku zanechá trvalé zkušenosti.

I. Pejšová

Kurz je bezvadný. Teorie spojená s praxí, tak jak by to mělo být. Poučí, naučí, přiměje, osloví všechny účastníky. Nikoho nenechá stát v povzdálí. A to všechno nenásilnou formou. Vstřícnost a profesionalita – doporučuji.

H. Němcová

Akce: POUČENÝ 2 - 2. ZŠ Sezimovo Ústí

Účastníky ze ZŠ v Sezimově Ústí, Školní náměstí jsme po absolvování kurzu Poučený 2 požádali o krátké hodnocení. Některá z těchto hodnocení uvádíme.

Výborně využitý čas, žádné prostoje. Velmi dobře koncipované. Překvapení doslova na každém kroku. Snad budu v krizových situacích vědět, jak se zachovat. Za dnešní den jsme jich vyzkoušeli opravdu mnoho. Děkuji.

Jana Junková

Je třeba být stále ve střehu, ale stojí to za to. Naučíte se řešit různé situace v klidu a myslím, že vše poznané můžeme přenést do případné praxe. Výborný mix ukázek, komentářů a mluveného slova. Velmi doporučuji všem, kteří chtějí být připraveni zachraňovat životy.

Václav Mácha

Jestli se říká, že opakování je matka moudrosti, tak při vědomí, že budu připravena dobře ošetřit člověka v životních zdravotních patáliích, se učit a opakovat opravdu vyplatí. Na mimoňském kurzu si projdete neznámou cestičkou, která se na jejím konci bude jevit aspoň částečně vyklestěná a přehledná. Děkuji.

Petra Kukačková

Výborná kamarádská atmosféra a profesionální přístup lektorů přispěl nejen k prohloubení vědomostí, ale i ke stmelení pracovního kolektivu. Byl to opravdu zážitek. V případě krizové události snad budu klidněji a dobře pomáhat. Díky!

Pavel Kubec

Moc se mi líbil způsob práce. Střídání aktivit, občas i opravdu nečekané události. Možnost zažít stresové situace nanečisto. Zautomatizovat některé postupy (rukavice). Spousta nových informací, nejen opakování testu. V rámci možnosti zapojení celého kolektivu.

Zuzana Krejčová

Měl jsem před nástupem na tento prožitkový kurz docela strach. Tým školitelů však vytvořil perfektní podmínky a atmosféru pro naprosto klidné osvojení praktických dovedností, které skvěle doplnily teoretické znalosti získané v e-learningu.

Neil Kisby

Doporučuji všem, kteří budete mít příležitost se zúčastnit. Tím, že jsme byli aktivně vtaženi do situace zachraňovat, jsme se nejvíce naučili. Po kurzu si budete mnohem více věřit.

Zdeňka Helmová

Kurz byl pro mne velmi přínosný. Získala jsem zde důležité informace, které se hodí do života. Výborně připravené scénky nám daly možnost si vyzkoušet, jak zasáhnout. Chválím dobrou organizaci.

Pavla Vítková

Akce: POUČENÝ 2 - 1. ZŠ Sezimovo Ústí

Pedagogy z 1. ZŠ v Sezimově Ústí jsme poprosili o napsání krátkého hodnocení kurzu, které by mělo být pozvánkou pro další účastníky našich kurzů. Některá hodnocení uvádíme.

Pro mne skutečný prožitek po všech stránkách, obdiv a díky všem Mimoňům za perfektní organizaci a lidský přístup v náročných situacích. Klidně bych si zážitek po čase zopakovala a doporučuji všem! Perfektní!

Alena Bláhová

Lidi, pojďte do toho s touhle partou lektorů, protože s nimi prožijete zajímavý den plný překvapení, akce, ale i šoku. Ale díky tomu šoku se naučíte pomáhat lidem, kteří to potřebují. Pro mě to byl úžasný den a děkuji všem lektorům!

Dana Mikesková

Je to super! Náročné! Připravte se na nářez! Ale stojí to určitě za to! Vysoká profesionalita. Skvělý přístup lektorů. Dostanou se vám pod kůži. Myslím si, že se teď podaří zachovat chladnou hlavu, kdybych to někdy potřebovala v praxi. Taky fajn teambuilding!

Pavla Lencová

Znalosti můžeš mít, zkušenosti musíš získat. Znalosti můžeš zapomenout, zkušenost se ti vždy vybaví.

Jana Šindelářová

Nejlepší školení ze všech, použitelné pro praxi i pro život! Super lektoři, doporučuji všem, kdo váhá!

Martina Balcárková

Z projektu jsem měla velké obavy, ale byla jsem velmi příjemně překvapena jak profesionálním přístupem lektorů, tak věrohodností daných situací. Bylo to velmi přínosné a za velmi důležitou pokládám možnost aktivně se zúčastnit etud a na vlastní kůži si vše vyzkoušet.

Petra Koutková

Přínosný kurz pro pedagogy i všechny lidi. Zařadit první pomoc do předmětů základní školy. Jsem ráda, že jsem kurz absolvovala.

Alena Motalíková

Akce: POUČENÝ 2 - Tábor

Účastníky z Tábora a Vimperku jsme na závěr kurzu Poučený 2 požádali o krátké hodnocení. Některá z těchto hodnocení uvádíme.

Konečně mám pocit, že bych snad dokázala poskytnout první pomoc. Dost mě to uklidňuje. Myslím, že k proškolení byla zvolena perfektní forma. Při samostudiu bych se toho zdaleka tolik nenaučila. Lektoři jsou velice příjemní.

Irena Drtinová

Doporučuji toto školení všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, kteří si chtějí na „vlastní kůži“ zažít základní modelové situace v poskytování první pomoci. Jednotlivé situace jsou vždy věrohodně sehrány a nato důkladně rozebrány samotnými záchranáři a doktory s dlouholetou praxí. Situace mezi tím vám zpříjemní a uvolní vás prožitkoví lektoři. Všem vřele doporučuji! :-)

Pavla Šedivá

Přijďte si vyzkoušet, zdali jste schopni zachránit život a zdraví člověka v nouzi! Uvidíte, že to v prima prostředí a s bezvadnými lektory zvládnete!

Honza Macháček

Chcete zažít školu hrou? Jeďte s „Mimoni“ na Kurz první pomoci!

Anna Chrstošová

Praktické školení pro život – poskytování první pomoci praxí! Zažijete simulované situace ohrožující život, ve kterých si budete muset poradit. Tyto zkušenosti nebudou pro vás už nikdy teorií, ale stanou se praxí.

Jana Nováková

Určitě si tento kurz vyzkoušejte, máte možnost na vlastní kůži prožít a procítit různé zátěžové situace, které vás pravděpodobně mohou potkat i v běžném životě. Pod dozorem lektorů a zkušených záchranářů si procvičíte netradiční formou základy první pomoci.

Renata Kocourková

Doporučuji tento kurz všem, kteří chtějí získat větší jistotu při poskytování první pomoci. Dnem vás budou provázet profesionální lektoři se skvělým přístupem.

Petra Oubramová

Akce: ZDRAVOTNÍK 2 - jarní vlna

Na druhém ze seminářů kurzu Zdravotník jsme požádali účastníky, aby napsali tři důvody, proč by kolegové – učitelé měli na tuto akci přijet, popřípadě, proč by neměli jezdit. Několik příspěvků uvádíme.

 1. – aby nezpanikařili a nehysterčili při reálných školních úrazech, resp. zvládali stres
 2. – aby získali možnost prožitku při řešení různých úrazů, nehod …
 3. – aby se naučili postupovat správně při život zachraňujících, ale i běžných situacích

Mgr. Zdeněk Trska

 1. Velmi příjemnou a přijatelnou formou získají užitečné znalosti, které mohou použít při své práci.
 2. Metodické postupy jsou inspirace pro práci se skupinami dětí i studentů.
 3. Setkají se s úžasnými lidmi po odborné i lidské stránce.

Mgr. Markéta Štěpková

 1. Pokud si cvičně mohu zkusit krizovou situaci, proč to nezkusit a nepřipravit se?
 2. Je to náročné, je to únavné, je to přínosné.
 3. Prožít, možná zkazit, poučit se a naučit se a být připraven je dobré.

Lenka Novotná

 1. První pomoc – její znalost, konkrétní praktické dovednosti, život zachraňující úkony by měl znát a umět každý občan – tento kurz to dokonale splňuje.
 2. Když jsme poprvé byli nuceni poskytnout první pomoc, bylo to překvapení, šok, zmatek, nejistota. Po absolvování kurzu již jsme připraveni k akci.
 3. Ve škole, doma, na ulici, v hromadné dopravě může každý z nás být svědkem úrazu, hromadné nehody: „Kdo je připraven, není překvapen a koná!“

Mgr. Jana Richterová

 1. Kurz by měl být nezbytný pro každého tělocvikáře.
 2. Perfektní parta lidí.
 3. Krásně připravené, postupnost, super stres.

Mgr. Petr Pavliš

 1. Následné praktické využití v životě.
 2. Nové důležité informace – poznatky, zajímavé provedení a zpracování.
 3. Skvělí lektoři, program.

Mgr. Dagmar Šťastná

 1. Znalost základů první pomoci by měla patřit k základním znalostem každého, zvláště pak kantora.
 2. Kurz je připraven a veden vysoce profesionálně.
 3. Forma učení prožitkem je proti přednášce nesrovnatelně efektivnější.

Petr Danihelka

 1. Prožitkové učení = nejlepší forma učení poskytování první pomoci.
 2. Praktické využití znalostí, naučí se od lektorů, jak vysvětlit některé věci dětem.
 3. Každý si vyzkouší svou schopnost, využít znalosti v praxi a poučí se ze svých chyb a omylů.

Jarka Salabová

 1. Všechny znalosti z kurzu se jednou budou hodit. Doufejme, že ne, ale pokud ano, budete připraveni.
 2. Po absolvování kurzu budete „lepším“ člověkem. Budete pomoci nejenom ochotni, ale i schopni.
 3. Prima parta – účastníci, lektoři, organizační tým.

Eliška Turecká

Akce: POUČENÝ 2 Týn nad Vltavou

Účastníky z Týna nad Vltavou jsme na závěr druhého semináře kurzu Poučený požádali o krátké hodnocení. Některá z těchto hodnocení uvádíme.

Kurz je velmi autentický. Po jeho absolvování se budete cítit vyčerpaní, ale mnohem zkušenější. Naučíte se jednat s chladnou hlavou. Oceňuji výkony i jednání lektorů.

Mgr. D. Zíková

Kurz je efektivně organizován. Účastníci mají možnost prožít velmi věrohodně sehrané etudy a aktivně aplikovat znalosti získané v e-learningu. Vše působí velmi reálným dojmem, proto je kurz emocionálně náročný.

Mgr. J. Suchanová

Pracujete s dětmi a bojíte se, že nastane situace, kdy budete muset sami zachraňovat žáka při úrazu, záchvatu epilepsie… Přihlaste se do kurzů, kde si v praxi a autenticky vyzkoušíte záchranu lidského života.

R. Pušová

Velmi působivý přínosný kurz. Bezvadná parta lidí. Ještě jsem nic tak perfektně připraveného nezažila. Doufám, že až budu v situaci, kdy je třeba rychle pomoci, tak nezklamu. Děkuji.

Mgr. Luba Koberová

Žijeme ve společnosti lidí a i ty se můžeš ocitnout v situaci, kdy budeš potřebovat pomoc. Měl bys ji tedy umět i poskytnout. Zde máš ideální možnost získat ty správné znalosti a zkušenosti a vyzkoušet si vše nanečisto. Hodně úspěchů.

Mgr. Vlaďka Kamarýtová

Kurz je určitě přínosný, ale i náročný, pokud jde o názornou část. Své znalosti ověřujeme v „praxi“. Doufám, že se v určitých situacích zachováme správně a přispějeme k záchraně života.

Mgr. Eva Nováková

Akce: ZDRAVOTNÍK 2

Na druhém ze seminářů kurzu Zdravotník jsme požádali účastníky, aby napsali tři důvody, proč by kolegové učitelé měli na tuto akci přijet, popřípadě, proč by neměli jezdit. Několik příspěvků uvádíme.

 1. Aby získali teoretické a hlavně praktické znalosti z první pomoci.
 2. Aby poznali nové lidi a ocenili týmovou práci.
 3. Aby užitečně a smysluplně strávili část svého volného času.

Ing. Ivana Jiránková

 1. Myslím, že hlavním důvodem „pro“ je prožitek. Co si zkusím na vlastní kůži, to je pro učení nejdůležitější.
 2. Skvělé vedení profesionálních záchranářů, zpětné vazby, vysvětlení …
 3. Zbavení se mnoha mýtů, které kolují o první pomoci. Získání pocitu jistoty, že dokážu pomoci.

Mgr. Petr Peroutka

 1. Určitě přijet – cenné informace!
 2. Výborná organizace, náplň každého dne, super lidi.
 3. Skvělé situace, vše naprosto věrohodné, úplně profesionální přístup organizátorů.

Jana Pastyříková

 1. Ocitnete se tak blízko reálné situaci, jak to jen jde. Vše si vyzkoušíte sami, nemusíte se jen dívat na to, jak vám to pouze předvádí někdo jiný, jak to bývá obvykle jinde.
 2. Kurz je vedený odborníky ze záchranářské praxe spolu s velice kompetentními prožitkáři.
 3. Výborně zpracovaný e-learning jako výchozí samostudium pro následné praktické nácviky a detailní skupinovou výuku.

Ing. Richard Černý

 1. Přijeďte, chcete-li poznat svoje meze – a zjistíte, že dokážete víc, než jste si mysleli.
 2. Pokud máte obavy poskytnout jakoukoliv první pomoc, jste správnými adepty tohoto kurzu!
 3. Nemusíte mít strach mluvit o svém strachu, tady vás spíš povzbudí a zvednou vám sebevědomí.

Mgr. Jana Poláková

 1. Získáte jinak nedostupné zážitky při setkání s různými nehodami – to se zkrátka z učebnice vyčíst nedá. Budete více připraveni na situace, které se ve škole mohou běžně stát.
 2. Ocitnete se v roli žáka, tím se možná ledacos uvědomíte pro svoji pedagogickou práci – obohatíte svoji metodiku, inspirujete se zážitkovými technikami.
 3. Užijete si legraci, setkáte se se zajímavými kolegy, navážete kontakty. Seznámíte se s neobyčejnými obyvateli obce Hlavatce. Uvědomíte si, že je potřeba myslet nejen na druhé, ale i na sebe.

PhDr. Iva Petrová

 1. Pokud chcete mít jistotu, že dokážete pomoci dětem a dospělým – jeďte!
 2. Pokud se chcete naučit rychle reagovat a zažít super víkend prožitkem – jeďte!
 3. Pokud chcete překonat sami sebe pod vedením zkušených zdravotníků – jeďte!

Mgr. Nataša Trnavská

Akce: POUČENÝ 2 - České Budějovice

Také pedagogy ze ZŠ J. Š. Baara v Českých Budějovicích jsme požádali na druhém semináři kurzu POUČENÝ o slovní hodnocení. Vybraná hodnocení uvádíme níže.

Nebojte se a zúčastněte se kurzu Poučený! Dozvíte se řadu nových věcí anebo si zopakujete to, co již znáte. Nemusíte se bát nudné a nezáživné teorie, která Vám bude přednášena, nýbrž si vše vyzkoušíte na vlastní kůži v téměř reálných situacích a za využití reálných prostředků a pomůcek.

Mgr. Michala Albrechtová

Přijď – zkus – poučíš se – pobavíš se – prožiješ. Třeba někomu zachráníš život a budeš z toho mít dobrý pocit.

Mgr. Stanislava Kaloušová

Reálné ukázky situací, které mohou nastat všude kolem nás. Je dobré vyzkoušet si to nanečisto, protože nevíš, kdy to může nastat doopravdy! A co pak?

Mgr. Fanda Hovorka

Akce pro získání praktických dovedností v první pomoci je organizována erudovaným kolektivem, který Vám příjemnou formou vysvětlí, ukáže a prakticky s Vámi procvičí různé situace, se kterými se můžete setkat v běžném životě. Ukázky jsou simulovány jako reálné situace. Krev skutečně neteče, ale Vy si vyzkoušíte své vědomosti a schopnosti. Je to skvělé.

Mgr. Vlasta Sitterová

Zachránit, pomoct, ošetřit? Nevíte, bojíte se, máte pouze načteno? Mimoni Vám pomůžou nahlédnout do různých okamžiků, kdy je třeba reagovat a zachraňovat. Zkusíte si, prožijete, nebo budete pozorovat. Čas Vám bude rychle utíkat a nakonec si řeknete, že to není zas tak těžké! Děkuji, byl to hezký a důležitý den.

Mgr. Lenka Sýkorová

Chceš se něčemu přiučit? Umíš pomoci v různých situacích? Jsi si sebou jistý? Chceš adrenalin? Ale i zážitek? Zajdi na tuto akci! Najdi na webu ppp.mimoni.cz a nebudeš litovat. Zažiješ nevídané a neslýchané. Třeba i ty pak někomu pomůžeš a zachráníš mu tím život. Ať žijí MIMONI!

Mgr. Šárka Křivanová

Bojíš se okamžiku, kdy se ocitneš u nějaké nehody nebo se někomu udělá špatně? Přihlas se k MIMOŇŮM a oni Ti pomůžou. Nakonec zjistíš, že to není tak těžké a leccos bez problémů zvládneš. Děkuji, byl to moc fajn den :-).

Mgr. Veronika Havránková

Akce: POUČENÝ 2 - Tábor

Rovněž skupinu z Tábora jsme požádali o slovní hodnocení kurzu, formou napsání krátkého pozvání pro frekventanty dalších kurzů.

Tento kurz vás přesvědčí o tom, že se nemusíte bát poskytnout pomoc, když je to třeba, dodá vám nejen potřebné znalosti, ale i kuráž, a posune tak vaše vlastní hranice. Tedy alespoň tak tomu bylo u mě a za to celému realizačnímu týmu děkuji.

Mgr. Eva Kotrčková

Un grand merci pour cette formation aux premiers secours qui malgré la barrière linguistique a été aussi utile qu’agréable. Bravo à l’ensemble de l’équipe pour son dynamisme, sa gentillesse et sa disponibilité. Bonne continuation et à bientôt j’espère.

Velký dík všem za takové školení v první pomoci, které i přes jazykovou bariéru bylo pro mě stejně užitečné jako příjemné. Realizačnímu týmu patří poklona za dynamičnost, laskavost a ochotu. Hodně zdaru do budoucna a doufám, že se ještě někdy potkáme.

Mgr. Stéphane Castagnier

Kurz je výbornou ukázkou toho, že poskytnutí první pomoci je v silách každého bez mimořádných znalostí. Situace, které jsme řešili, jsou opravdu z reálného života. Přístup všech lektorů byl velmi příjemný, každému tento kurz doporučuji.

Mgr. Ivana Tlustá

Účast na kurzu mi umožnila zastavit se a uvědomit si, co je opravdu důležité při poskytování první pomoci. Metoda prožitkem vyloučí jen obvyklé povrchní přečtení informace z příručky. Díky vstřícnosti a kompetentnosti lektorů jsem se snadno a bez obav dostal k potřebným informacím. Kurz všem doporučuji!

RNDr. Peter Žilavý PhD.

Není to procházka růžovou zahradou. Doufám, že když bylo těžko na cvičišti, bude lehko na bojišti. Děkuji za prožitek.

Ing. Alena Sušková

Ahojte, pokud máte rádi adrenalin a chcete zažít „malé dobrodružství“, tak právě pro Vás je určen tento kurz. P. S. Bylo to nejlepší školení, na jakém jsem byla.

Mgr. Jana Kubelová

Kurz, na který jsem původně nechtěla, hodnotím jako vysoce užitečný, zajímavý, výborně připravený. Jsem poučená, mnohem klidnější, připravená pomoci. Doporučuji všem.

Mgr. Romana Třicátníková

Akce: POUČENÝ 2 - Chotoviny

Na druhém ze seminářů kurzu POUČENÝ jsme požádali účastníky o krátké zhodnocení celého kurzu. Hodnocení je určitou formou pozvánky pro ostatní zájemce o naše kurzy.

Vynikající práce lektorů a záchranářů, autentické inscenované scény, vyzkoušení postupů u různých situací na vlastní kůži. Chválím připravenost a návaznost celého semináře. Výborná praktická zkušenost, která je neocenitelná, praktické rady do života, mnoho zábavných a zároveň naučných aktivit. Děkuji všem zúčastněným za výbornou kolektivní spolupráci a ochotu lektorů a záchranářů.

Bc. Michaela Bačová

Přečtete-li si tisíce příruček první pomoci, nezůstane vám toho v hlavě tolik, jako když si vyzkoušíte poskytnutí první pomoci na vlastní kůži. Skvělý projekt, skvělí lektoři, vřele doporučuji. A moc děkuji!!!

Mgr. Martina Sochůrková

Mohla jsem si ověřit, zda teoretické vědomosti dovedu převést do praxe. Dozvěděla jsem se něco o sobě. Učení formou prožitku je pro správné poskytování první pomoci velmi efektivní. Neslo to s sebou i velké psychické a emoční vypětí. Odjíždím unavená, ale s pocitem větší jistoty v sebe samu.

Mgr. Vladimíra Martínková

Kurz byl především přínosný v tom, že jsme si prakticky ověřili to, co jsme se učili v testech. Vyzkoušeli jsme si záchranu života v různých situacích. Dokázali jsme se domluvit. Pochopili jsme, že nejdůležitější je klid a rychlost zároveň. Zkusit si to nanečisto je k nezaplacení.

Mgr. Miroslava Honzová

Velmi „aktivní“ kurz. Nebojím se zavolat záchranku, pokud si nebudu jistá. Sebevědoměji a aktivněji přistoupím k nenadálé situaci. Odcházím unavená, především psychicky, ale prožila jsem aktivní den, díky kterému jednoho dne můžu zachránit život. To je pro mě podstatné! Rukavice s sebou, ostych pryč!

Mgr. Zdíša Krejčová

Příjemní lidé; přátelská atmosféra; ranění na každém kroku; první pomoc levou zadní; úžasné herecké výkony; nejen vše o první pomoci, ale také zábava, legrace, diskuze, prožitek, hodnocení, spolupráce, konverzace; dostatek kávy, čaje, bábovky, méně štrůdlu :-); nechyběl ani pobyt na čerstvém vzduchu. Tolik v kostce kurz první pomoci v Hlavatcích. Mnohokrát děkuji.

Mgr. Petra Steinerová