Stalo se » První pomoc - OPEN III.

13.04.2019 - 13.04.2019

Vždy jednou za pár let nabídneme občanům obce Hlavatce (+ Vyhnanice a Debrník) z nichž mnozí se zapojují jako figuranti v jiných kurzech proškolení v první pomoci, tak říkajíc za hubičku.

Otevřené akce PPP – OPEN III. se zúčastnilo 15 lidí, nejmladšímu účastníkovi bylo 12,5 roku, nejstarší měl na zádech 7 křížků.

Celý den pracovali účastníci ve třech pracovních skupinkách. Po krátkých nácvicích a vytvoření „vlastního návodu k postupu v PP“ se skupiny otočily v dalších 3 programových blocích a vyzkoušeli si zásah u náhlé zástavy oběhu i s telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitací, ošetřili nemocného s cukrovkou i s „mozkovou mrtvicí“, neboli cévní mozkovou příhodou, zkusili si zásah u autonehody, ošetření nešiky, který si vrazil pár hřebíků do ruky a nakonec ještě mnohé vylekal poměrně přesvědčivý záchvat křečí.

Ať už byli účastníci na otevřeném školení poprvé (bylo jich asi polovina), podruhé, nebo potřetí (to byla ta druhá polovina), ve zpětné vazbě sdělovali, že si školení užili a naučili se mnoho praktických dovedností, které se mohou hodit v reálném životě.

Děkujeme, že jsme přišli a strávili s námi akční den :-).

Tým PPP

Hodnocení účastníků akce si můžete přečíst zde