Stalo se » PPP pro studenty GPdC

21.06.2017 - 23.06.2017

V rámci projektových dnů jsme připravili pro skupinu 20 studentů (17 – 18 let) z Gymnázia Pierra de Coubertina prožitkový kurz první pomoci v délce 16 hodin.

Pro tuto věkovou kategorii jsme prožitkový kurz připravovali poprvé. Několik „vlaštovek“ ze střední školy se kurzů zúčastnilo jako jednotlivci, ale jak bude reagovat skupina 20 náctiletých na sklonku června – s vidinou prázdnin před sebou a uzavřenou klasifikací… to byla trochu sázka do loterie :-), přes to, že jsme sázeli na atraktivitu tématu i metodiky výuky.

Na rozdíl od ostatních frekventantů studenti neměli před prezenční akcí přípravu v e-learningu – měli však za sebou základní výuku první pomoci v délce 6 hodin výuky, v souladu s našimi metodikami pro výuku PP na školách. V e-learningu pak skládali pouze závěrečný test.

Studenti k programu přistoupili nad očekávání pozitivně…aniž by přestali být středoškolskými studenty s občasnými vtípky, nadsázkou a lumpárnami, do zásahů, simulací a vůbec veškerých aktivit šli „prsama napřed“ … a jejich zásahy si v ničem nezadaly se zásahy běžných dospělých frekventantů… Při zásazích se řídili „zdravým selským rozumem“, nezapomínali na bezpečnost a priority v ošetření a nenechali se vyvést z míry ani ne úplně příjemným účastníkem nehody v závěrečné etudě.

Vjem pohody a činorodé atmosféry byl (jak je možné zjistit z reakcí absolventů) oboustranný.

Děkujeme studentům za příjemně a smysluplně strávené 3 dny a vedení školy za možnost studentům tento kurz nabídnout.

Tým PPP

Hodnocení účastníků akce si můžete přečíst zde