Metodické příručky pro výuku žáků
základních a středních škol

V projektu CZ.1.07/1.3.40/02.0022 První pomoc prožitkem - PAMATUJ - POSKYTNI – PŘEDÁVEJ byly vytvořeny čtyři metodické příručky:

Návod ke stažení obsahu DVD:

Stáhněte soubor vybraného DVD na harddisk svého počítače. Pomocí funkce rozbalit nebo přes příslušný program (WinRaR, Winzip) otevřete zabalenou podsložku VIDEO_TS na harddisku svého počítače. U Windows 7 a novějších přetáhnete složku do DVD-RW jednotky v okně Tento počítač nebo Průzkumník. Zde se pak objeví možnost vypálit. Do mechaniky vložte prázdné DVD médium s kapacitou 4,7 GB a přes průvodce vypalování disku vypalte soubory doporučenou rychlostí 8x. Možností pro Windows XP a novější je externí vypalovací software (např. Nero) a jeho funkce tvorba DVD-Video. DVD obraz je kompatibilní se stolními DVD přehrávači i PC a Mac.

Pozn.: Některé přehrávače umožní pracovat se soubory uloženými na harddisku bez vypalování na DVD nosič. Jako příklad uvádíme spuštění obsahu DVD z harddisku při použití přehrávače media player classic home cinema (MPC-HC): Otevřete okno přehrávače MPC-HC – z nabídky pod tlačítkem Soubor zvolte Otevřít soubor, vyhledejte uložený obsah DVD, otevřete adresář VIDEO_TS, označte všechny soubory v tomto adresáři a klikněte na tlačítko Otevřít. DVD, se všemi funkcemi se spustí přímo z harddisku vašeho počítače.